Články  |  Foto  |  Kalendář 
Reakce týmu Orange racing po testech v Maďarsku
IRRC 2014 startuje za měsíc a pár dní a tak se i tým Orange racing vydal ozkoušet techniku i jezdce samotné. Původně avizovaná Rijeka z technických důvodů nevyšla. Tým se tedy vydal o týden později na maďarský Pannoniaring. Ráno jezdci stihli pár kol na suchu, ale pak i do Pannonie dorazil déšť. Ale o tom už nám poví samotní jezdci.

Jak se ti po zimní přestávce na motorce jelo?
Pavel
#331: Je to pro mě vždycky těžký sedět po zimě na závodním motocyklu. Prvních dvacet minut je nejhorších, těch pět měsíců je prostě znát. Nejhorší je přepnout mozek do režimu trať-jezdec-motocykl a správně reagovat. Fyzicky jsem na tom dobře, takže jsem neměl problém pomalu zrychlovat. Trochu nás zabrzdilo počasí, kdy jsme byli nuceni přezout na mokré pneu. Jinak motocykl fungoval perfektně.
Petr #381:
Zdravím všechny čtenáře a naše fanoušky. První testování po zimě je vždycky plné očekávání. Letos bylo pro mě větší než obvykle, protože u mé motorky se povedlo dosáhnout zvýšení výkonu a zlepšení podvozku. Motor funguje dobře a rozdíl výkonu je markantní, takže jdeme s týmem dobrou cestou. Jelo se mi tedy dobře. Jezdíme s týmovým kolegou Pavlem 2x týdně motokros, takže po fyzické stránce žádný problém. Jediné co je trochu problém, je vnímání rychlosti po zimní přestávce. To se prostě nedá nijak nasimulovat, ale pro pár kolech je všechno zpět.

 

Kolik si toho nakroužil?
Pavel
#331: Vzhledem k nepřízni počasí jsem pár tréninků vynechal a najezdil jsem zhruba 35 kol za den.
Petr #381: Nakroužil jsem jenom asi 20 kol, protože počasí bylo hodně proměnlivé a navíc jsem měl pád.

 

Přijdou nějaké změny na motorce před závody?
Pavel
#331: S pár úpravami počítáme, ale vzhledem k tomu, že jsem ještě plně nevyužil potenciál mé nové Kawasaki, tak všechny úpravy řešíme operativně. Důležité je teď motocykl správně nastavit.
Petr #381:
Na motorce moc změn už nebude. Takhle to funguje opravdu skvěle. Jen proběhne, nebo spíš už probíhá, oprava po pádu. Naladí se znovu elektronika kvůli zničenému výfukovému potrubí.

 

Jak celkově hodnotíš testovací víkend v Maďarsku?
Pavel
#331: Testovací víkend hodnotím pozitivně, kromě chybičky a pádu kolegy Petra Košťála. Dost času jsme věnovali přípravě motocyklů, technického zázemí a vybavení, abychom byli na závodech soběstační. Tento víkend byl naším úvodním do téhle sezóny. Věřím, že se nám zatím všechno daří a na seriál IRRC a ostatní závody budeme dobře připraveni.
Petr #381: Hodnotím ho kladně a to z několika důvodů. Ten hlavní je, že se mi povedlo udělat silný motor a ve spolupráci s Martinem Janouškem z MJ motosport, ho naladit tak, jak si představuji. Dobře funguje i podvozek, který ladí taky Martin. Jsem rád, že s tímto kolegou spolupracuji. Doufám, že i nadále budeme mít stejné nápady ohledně ladění. S ním je spolupráce vždy zábava. Musím pochválit i týmového kolegu Tomíse. Celé testování podával profesionální výkony a jel tak jak měl. Korunoval to třetím místem v závodě na závěr testovacího dne. Připomínám, že konkurence byla a navíc ta voda na trati. Takže zatím jen pozitiva. S Martinem teď doladíme motorku a těšíme se na další testy, které mám v plánu ještě před začátkem sezóny.

 

Pokud se s jezdci chcete setkat osobně, tak máte jedinečnou možnost 12.4. v restauraci na Sázavském ostrově od 17:00. O akci najdete u nás na webu včas bližší info.


Milan
comments powered by Disqus
http://www.rstmoto.cz