Články  |  Foto  |  Kalendář 
Kamil Holán o přípravách na IRRC
Kamil Holán pojede jako jeden z pěti českých jezdců evropský šampionát IRRC. Sezóna začíná hned první víkend v květnu v Hengelu, a tak se Kamil vydal otestovat sebe i techniku s agenturou racetrack do chorvatské Rijeky. Navíc si jen tak při tréninku zajel dva závody a jeden vyhrál. Konečně taky víme, jak to bude mít Kamil letos s technikou. Dobrou zprávou je, že technika bude konkurence schopná. Slušný příslib pro IRRC 2014....
Jak se připravuješ po fyzické stránce?

Snažím se pravidelně makat v posilovně a na kole. Bohužel jsem v poslední době pořád schytával nějaký bacily od dětí, tak jsem trochu zahálel. Naneštěstí mě něco sejmulo i před našema prvníma testama v Chorvatsku. I tak to bylo ale super, zase sedět na motorce.

Jaký bylo testování v Rijece a jak si spokojen?

V Rijece nám vyšlo počasí na jedničku a tak to byla veliká zábava. I přes můj fyzický deficit jsem to zvládal dobře a najezdil jsem hodně kol. Dokonce jsme si tam dali i pár cvičných závodů, ve kterých se mi vedlo dobře. V litrech čtvrtý místo a v šestkách vítězství. Moc fajn taky bylo nový oblečení od RST, který mě oblíklo od hlavy k patě. Nová komboška sedla bez problémů.

Na jakých jsi byl motorkách?

Díky Racetracku mám zrepasovanou moji starou R1, takže jsme ji potřebovali správně zajet. Dále jsem jezdil na Michalový R6, na který jsem jel loni ManxGP. Ta mi znovu padla skvěle do ruky. S motorkama zkrátka nebyl vůbec žádnej problém. Obě byly super.

Jak to bude s motorkou na IRRC?

Protože nás čeká letos hodně ježdění rozhodli jsme se tak, že na trénování na okruzích s Racetrackem budu jezdit většinou na motorkách, které jsme měli v Rijece. Tedy Yamaha R1 a Yamaha R6 - stock. Na závody bych ale měl mít opravdu toho vytouženýho bavoráka a taky R6 – supersport. Důvod k tomu je jasný, prostě šetřit materiál. Na okruzích se toho během racetrackových akcí nalítá hodně a závodů bude taky dost. Závodní technika je drahá, a tak chceme, aby nám celou sezonu vydržela. Pár testů, ale na okruhu určitě na závodních motorkách určitě udělám.

Kdy tě můžeme vidět poprvé ve „válečných“ barvách?

Poprvé vyjedu na BMW 13. dubna na okruhu v Mostě. Racetrack tam má celý den ježdění, tak toho určitě využijeme. Je to vlastně poslední možnost se před prvním závodem IRRc svézt. Potom už to bude naostro začátkem května v Hengelu. Po té Rijece jsem hodně natěšenej :)

 

Mimochodem s Kamilem se budete moci všichni setkat na promo akci jezdců IRRC v Sázavě. Akce se budek konat 12.4., tedy den před posledními testy v Mostě.
Milan
comments powered by Disqus
http://www.rstmoto.cz