Články  |  Shop  |  Foto  |  Kalendář 
Marek Horna #74
Marek Horna patří k mladé generaci Hořických závodníků. Vzhledem k bydlišti to neměl nikdy k závodům daleko. Od roku 2010 prohání své SPéčko po domácích tratích. Mára měl určitě zajímavý začátek kariéry. Přečtěte si jeho profil.
Jméno
Marek Horna

Ročník narození
1990

Jakou jezdíš kategorii?
Jezdím ve třídě 125 Sportproduction

Co máš za stroj?
Stroj sedlám Aprilii rs 125 SP

Jak ses dostal k závodění?
K závodění mě to táhlo od malička. Táta kdysi dělal pomocníka při závodech Panu Šafránkovi, a pak mechanika Panu Bučkovi kde jsem nějaký čas trávil s ním. Takže jsem u motorek vyrůstal. A do samotných závodů jsem se pak už dostal díky kamarádům, a to hlavně Jiřímu Kubištovi.

Proč zrovna přírodňáky?
Líbí se mi ta atmosféra okolo okruhu, v depu to žije od rána do noci, a tak celkově je to úplně jiné. No a hlavně je to cenově dostupnější. Určitě bych se i rád svezl na dromu. Tak budu doufat, že letos na nějaký našetřím korunky. Je to složitý sport, či koníček, když to táhneme převážně z vlastní kapsy.

Kdy a kde jsi jel první závod?
První závod byl ve Starém Městě, jak my říkáme, V ÚHáčku :)

Jaké byly první pocity?
První pocity byly určitě krásné. Celý víkend byl výborný. Zkusil jsem si to i s pádem přímo pod nohy matce, která na mě křičela „Dělej zvedni to, a jeď dál“. Tak že jsem si to užil se vším všudy

Jaký máš nejsilnější zážitek ze závodů?
Nejsilnější zážitek. To je těžké. Každopádně z každých Hořic. Nejlepší atmosféra divácká a hlavně Team Vodojem. A když to vezmu z dráhy tak asi Staré Město 2010. Celý závod jsme jeli skupinka David Svoboda, Jan Škoda a Petr Bičiště. V každém kole jsme měli každý jiné pořadí. Tam jsem se moc bavil.

Oblíbený okruh?
Samozřejmě Hořice!!!

Neoblíbený okruh?
Neoblíbený je asi Těrlický okruh, i když se tam rád vracím. Neoblíbený je proto, že tam máme za sebou nejvíce technických závad.

Co považuješ zatím za největší úspěch kariéry?
Bůhví jaké úspěchy nemám. Ale s čím jsem spokojený, tak to jsou Hořice 2012. Sice umístění nebylo nic zázračného, ale zajel jsem čas, který jsem si dal jako cíl. Tak že letos bude doufám další časový posun kupředu.

Čeho chceš ještě dosáhnout?
Věřím tomu, že je to cíl každého. Přivést si domu věnec.

Kde by sis chtěl ještě zazávodit?
Určitě mým snem je TT Isle of Man. Jinak samozřejmě procestovat co nejvíce okruhů.

Plánuješ nějaký přesun do jiné kategorie?
Prozatím určitě ne.

Tak přejeme Máro úspěšnou sezónu 2013.
Milan
comments powered by Disqus
http://www.rstmoto.cz