Články  |  Foto  |  Kalendář 
Macau GP 2019 – drama bez konce
Závod v Macau byl hodně zvláštním dramatem. Dvě červené vlajky a zvláštní ukončení po hromadném pádu.

Začátek závodu vypadal až na nudný průběh. Hickman skvěle začal a podle očekávání si budoval náskok. Nakonec z toho bylo po třech kolech přes sedm vteřin a vypadalo to na závod o druhé místo.

Pak ale přišel pád Roba Hodsona pod kola Marka Červeného. Pádu se český jezdec nemohl vyhnout a čekal ho ošklivý pád proti zdi. Naštěstí skončil Marek bez vážnějšího zranění.

Závod byl následně restartován, ale po třech kolech přišel ve stejné zatáčce hromadný pád, který znovu závod přerušil. Účastnil se ho Erno Kostamo, Didier Grams, Derek Sheils, Dan Kruger a další. Jejich stav zatím není znám.

Škoda ukončeného závodu, protože se to hlavně po restartu vyvíjelo velmi zajímavě. Rutter udržel vedení sice jen kolo, ale ta představa, že by ve 47 letech podeváté zvítězil v Macau byla lákavá. Dopředu se taky dral Davey Todd, který na přerušení závodu nejvíce vydělal a měl na to jet o bednu. 

Závod nakonec nebude mít pravděpodobně ani stupně vítězů a tudíž ani vítěze. Je to škoda, ale to se v motorsportu prostě občas stává.

Aktualizace
Pořadatel se rozhodl vyhlásit výsledky po prvním kole po restartu. Upřímně si myslím, že to je nejméně pochopitelné z možných řešení. Mohli vyhlásit výsledky po prvním pádu, sečíst výsledky první a druhé části, nebo nevyhlásit vzhledem k okolnostem vítěze vůbec. Tohle je ale hodně zvláštní řešení.

Jsem fanoušek Michaela Ruttera. V těch letech získat rekordní deváté vítězství v Macau je něco úžasného. Ale ne tímhle způsobem. Peter Hickman byl prostě rychlejší a jestli měl někdo dnes vyhrát, tak právě on.

Kompletní výsledky

Milan
comments powered by Disqus
http://www.rstmoto.cz