Články  |  Foto  |  Kalendář 
Startuje Macau GP a opět s českou účastí
Za pár hodin startuje Macau GP a znovu to bude s českou účastí. Jaký je harmonogram a kdo je favoritem závodů?

Motorky pojedou na 6,20 km dlouhém městském okruhu Guia v Macau po padesáté třetí. Tradičně poslední závod sezóny přilákal i letos skvělé závodníky. Představí se třeba Peter Hickman, který může přidat třetí vítězství v řadě a čtvrté celkem. Pojede opět na novém BMW, na kterém letos vyhrál, co se dalo.

Nebude chybět ani Mr. Macau – Michael Rutter. Skoro padesátiletý mazák zvítězil v Macau už osmkrát a i ve svém věku umí jet o pódium. Bylo by skvělé vidět ho na bedně znovu. Navíc bude sedlat poměrně unikátní Hondu RC213V. Stejně starý jako Rutter je i legendární John McGuinness, který pojede netradičně na čtyřválcové Ducati od Paula Birda. I McPint v Macau už zvítězil, ale je to už osmnáct let a nedá se očekávat, že by útočil na přední příčky. Účast této road racingové legendy je ale zajímavým kořením závodu. Navíc jeho vítězství v roce 2001 bylo právě na Ducati. Na startu budou letos hned čtyři vítězové této šílené show. Tím posledním je Ian Hutchinson, který zvítězil v roce 2013. Pojede na BMW, na které nejel na road racingovém podniku od pádu na TT v roce 2017.

Na BMW pojede i Lee Johnson, který letos vyhrál svou první TT a na našlapaném BMW se bude chtít poprat o bednu i v Macau. Černým koněm závodu je bezesporu Davey Todd, které jede za tým Penz13.com také na BMW. Davey sbírá letos jeden skvělý výsledek za druhým a i on se bude chtít podívat hodně vysoko. Týmovými kolegy mu budou Dan Kruger z Kanady a hlavně Erno Kostamo z Finska, kterého známe z IRRC, kde byl letos čtvrtý celkově. Na startu bude i druhý jezdec letošního IRRC Didier Grams, který už to v Macau dokonale zná.

Pro českého fanouška je skvělá účast Marka Červeného, který reprezentuje tým WRP Wepol Racing z Chlumce nad Cidlinou. Mára vloni bojoval o první desítku a určitě bude chtít svůj loňský výsledek minimálně zopakovat. I on bude sedlat litrové BMW.

Jak to celé sledovat? Zkuste tento link za živé vysílání:
https://livestream.com/MacauGrandPrix/MacauGP2019-Global

Startovní listina

Harmonogram ve středoevropském čase
čt 14.11.
0:30 - 1:30           Volný trénink
9:05 - 9:50           Kvalifikace 1

pá 15.11.
0:30 - 1:15           Kvalifikace 2

so 16.11.
4:50 - 5:10           Warm Up
8:55                     Závod na 12 kol

Milan
comments powered by Disqus
http://www.rstmoto.cz