Články  |  Foto  |  Kalendář 
Pořadí v šampionátu IRRC před Těrlickem
Těrlicko je třetí podnik v letošním IRRC. V neděli 14. 7. se tam tak uzavře první polovina sezóny. V obou třídách je na čele situace naprosto jasná, ale o druhé a třetí místo je to jak v litrech, tak šestistovkách hodně vyrovnané a Těrlicko to může pořádně zamotat.

IRRC Superbike

Davey Todd je sice nováček a na všech tratích letos pojede poprvé v životě, ale nemá s tím žádný problém. Zatím všechny závody vyhrál a favoritem je i pro Těrlicko. I kdyby v Těrlicku nevyhrál, tak ho jen těžko někdo ohrozí na prvním místě v pořadí. To jedině, že by nedojel na bodech ani jeden závod a to je málo pravděpodobné.

Druhý je momentálně Erno Kostamo. Tomu Těrlicko vloni sedlo, ale ztrácí 32 bodů na Todda a to se bude těžko dohánět. Ernovi spíš jde o souboj o druhé místo. Má za sebou Marka Červeného a Didier Grams, který ho vloni v Těrlicku porážel, taky není daleko.

Marek Červený to má letos rozjeté dobře. Na třetím místě ztrácí devět bodů na druhého Kostama. S ním by mohl jet velmi vyrovnaně a třeba na něj nějaký ten bod najet. Má náskok šest bodů před Gramsem, ale to bude těžké udržet. Didier byl v Těrlicku vždy silný.

Čtvrtý Didier Grams rozhodně letos čtvrtý být nechce a bude tlačit na pilu. Těrlicko je jeho trať a minimálně ztrátu na Marka Červeného by mohl smazat.

Nesmíme zapomenout ani na šestého Dannyho Webba, který letos jede jen vybrané podniky, ale normálně boduje. Šestý je jen proto, že vynechal úvodní Hengelo. Danny je jedním z favoritů víkendu a klidně může po Těrlicku být pátý, nebo i čtvrtý.

Skvěle to má letos rozjeté Tomáš Borovka. Průběžně je sedmý, ale upřímně se v Těrlicku nemá bodově moc kam posunout. Dannyho Webba porazí jen těžko a na záda mu dýchají Pavel Tomeček a Lukas Maurer. Tomáš ale v Těrlicku jel vloni skvěle.

Pavel Tomeček je průběžně osmý a vypadá to zatím na skvělou sezónu, ale udržet osmý flek nebude vůbec snadné. Vždyť čtyři body za Pavlem jsou Maurer, Berghammer a Aleš Nechvátal. Další dva body zpět je Kamil Holán. Kolem desátého místa to je hodně našlapané.

Aleš Nechvátal se také motá kolem hranice první desítky, ale doplácí zatím trochu na zaváhání v prvním závodě v Hengelu, kde nějaký ten bod ztratil. V Těrlicku to umí a o první desítku určitě zabojuje. Ostatně stejně jako Kamil Holán, který kvůli zranění z Hořic vynechal Imatru a z první desítky vypadl. V Těrlicku by ale měl jet v první desítce a přidat slušnou porci bodů.

IRRC supersport

V šestistovkách opět jasně dominuje Matthieu Lagrive. Zatím letos vyhrál vše. V Těrlicku byl ale vloni poražen. Druhý je o dvacet sedm bodů zpět Laurent Hoffmann. Vypadá to na velkou ztrátu, ale reálně mu na Matta chyběl často jen kousek. Laurent má letos skvěle připravenou motorku a to se bude v rychlém Těrlicku hodit.

Třetí je momentálně Christian Schmitz, který bojuje o třetí místo s Pierrem Yves Bianem. Zejména druhý jmenovaný Francouz byl vloni v Těrlicku hodně rychlý. Kolem třetího místa se to může celkem zamotat.

Jediný český zástupce v této třídě je až třináctý Kamil Holán. Hengelo se mu nepovedlo podle představ a Imatru vynechal. V Těrlicku má co dohánět. V šestkách ale není taková konkurence a Kamil může jet klidně o páté místo, nebo i o bednu. Tím by se do první desítky, kam patří, hravě dostal.

Těrlicko pojedou i další naši závodníci na divokou partu, ale o tom už jsme psali. Přijeďte je o víkendu podpořit do Těrlicka.

Milan
comments powered by Disqus
http://www.rstmoto.cz