Články  |  Foto  |  Kalendář 
Změna při udělování Zlatého Kahance z Těrlicka
Závody v Těrlicku jsou pevně spjaty s jednou hodně zvláštní trofejí. Jedná se o Zlatý Kahanec. Je to jasná vazba na hornickou tradici regionu a letošní udělování této trofeje bude trochu jiné.

Vždy to bylo tak, že Zlatý Kahanec získal jezdec, který zajel jakýkoliv závod během víkendu s nejvyšší průměrnou rychlostí. S příchodem IRRC se ovšem stávala kuriózní situace. Třeba vloni vyhrál poslední závod litrů Didier Grams, ale nejvyšší průměrnou rychlost měl v předchozích závodech Danny Webb. Natěšený Didier tudíž odešel tak trochu s prázdnou. To pravidlo prostě nebylo všem jasné. Letos bude situace o trochu jednodušší. Zlatý Kahanec získá závodník, který zajede závod v nejvyšší průměrné rychlosti, ale bez závodů IRRC. Počítat se budou jen domácí závody. Tudíž prakticky Zlatý Kahanec získá vítěz domácího závodu litrů a při souhře náhod závodu šestek.

Nejvíce Zlatých Kahanců má doma Horst Saiger. Letos by mohl přidat už sedmý. Bude ale mít velmi silnou konkurenci a obhajovat loňský Zlatý Kahanec by mohl Danny Webb. Na svůj první taky už dlouhé roky čeká Dider Grams.

Vstupenky si můžete levněji koupit v předprodeji zde.

Milan
comments powered by Disqus
http://www.rstmoto.cz