Články  |  Foto  |  Kalendář 
První závodní den na Isle of Man TT
Pondělí 2.6. byl konečně první den na TT, kdy se závodilo. Počasí mělo být ideální. Ideální to sice úplně nebylo ale v porovnání s dosavadním průběhem TT to byl krásný den. Závody už tak pěkné bohužel nebyly.

RST Superbike TT
Závod se měl jet netradičně na 4 kola. Normálně se totiž jezdí superbiky na 6 kol. Start se několikrát drobně odložil, ale pak se šlo konečně na věc. Vypadalo to na vyrovnaný boj mezi Hillierem, Harrisonem a Hickmanem. Po zastávce v boxech byly rozdíly minimálně ale ani ne v polovině druhého kola přišla zpráva o červené vlajce a vážném incidentu na začátku okruhu. Ve chvíli, kdy jsme zjistili místo, kde se to stalo a jezdci kolem nás začali jezdit výrazně pomaleji ,tak bylo jasné, že je zle. Na TT se červená vyvěšuje jen málo kdy. Bohužel se potvrdilo, že spadl Daley Mathison z týmu Penz13.com a pád to byl fatální. Následně byl závod ukončen a započítaly se výsledky z druhého kola.

Zvítězil Hickman, druhý dojel Harrsion a třetí Hillier. Triumf to ale byl hořký. Získat vítězství ve dvoukolovém závodě poté, co se vám zabil kamarád z depa není to, co si kdokoliv přeje.

Kompletní výsledky

Locate.im Sidecar TT
Závod sajd se jel standartně na tři kola. A podle očekávání od začátku postupně zvyšovali náskok bratři Birchallové. Nakonec na posádku vedenou Johnem Holdenem najeli 48 vteřin. Třetí dojela sajda řízená Alanem Foundsem.

Kompletní výsledky

Následovala kvalifikace twinů, tedy třídy Lightweight. A byla to hodně rychlá kvalifikace. První trojice ve složení Coward, Dunlop a Johnson se vešla do necelých osmi vteřin a to není na 61 km dlouhém okruhu nic.
Na twinu vyjel i Michal Dokoupil, který zajel kolo za 20:58 a v kvalifikaci obsadil třicátouprvní příčku. Miroslav Sloboda pak byl o devět vteřin pomalejší a o tři pozice za Dokoupilem

Monster energy Supersport TT
Večer pořadatel závodníků nadělil ještě čtyřkolový závod na šestkách. Od začátku by to bylo hodně vyrovnané a trojice Johnston, Hiller, Hickman byla neskutečně vyrovnaná. Navíc za nimi dotírali další čtyři závodníci, kteří to měli na bednu kousek. Už to vypadalo nn velké drama ve druhé polovině závodu, ale pořadatel se opět po dvou kolech rozhodl závod ukončit, protože na některých částech okruhu začalo pršet. Další nedojetý závod, ale na druhou stranu sympatické první vítězství na TT pro Lee Johnstona.

Michal Dokoupil zajel slušný závod a vyjel si další bronzovou replicu. Už tady jel ale i o dost rychleji. Sympatický výkon předvedl i Miroslav Sloboda, který jel na hranici svého osobáku a hned v první závodě na TT si dojel pro bronzovou replicu.

Kompletní výsledky

Jasně - vyhrát dvoukolový závod není tak úplně plnohodnotné vítězství, ale dvě kola na TT jsou na kilometry jako 24 kol v Hořicích, takže to není krátký závod, jak to vypadá.

Milan
comments powered by Disqus
http://www.rstmoto.cz