Články  |  Foto  |  Kalendář 
Jak počasí ovlivňuje průběh Isle of Man TT
Hodně lidí tvrdí, že tak špatné počasí řadu dní v kuse na TT dlouho nebylo. Má to bohužel nepříjemné důsledky na chod závodu.

Podle diskusí na sociálních sítích to vypadá, že tady na ostrově pořád prší, ale není to tak. Poslední čtyři dny se střídalo zataženo s občasným mrholením. Opravdu silný déšť byl vždy jen chvilku. Bohužel i to stačí, aby se nejelo.

Okruh je velmi dlouhý a aby se mohlo jet, tak musí být suchý. Není bezpečné závodit na tak náročném okruhu, kde by se měnily podmínky co pět kilometrů. Po dešti trvá vetšinou několik hodin, než okruh uschne i v částech pod stromy. Navíc po dešti jsou často dlouho mraky v horách. Případně mlha. Pokud nefouká vítr, tak se tam udrží opravdu dlouho. Ono tu totiž není zase taková zima jak si někteří myslí. Včera bylo deštivo, ale místy i 20 stupňů, takže se voda odpařuje a na horském úseku pak není vidět. A letět někde na rozmotanou šestku a nevidět na cestu není ideální.

Bohužel to celé má zásadní dopad na program. Zatím to bylo takto:

Sobota – trénink se jel až v neděli
Pondělí – zrušeno
Úterý – odjeto
Středa – zrušeno
Čtvrtek – zrušeno
Pátek – zrušeno

V sobotu se měli jet první závody. Musí se ale jet kvalifikace a má být zase ošklivo, takže je dost pravděpodobné, že se pojede jen část. Jestli vůbec.

Závod superbiků a sidecarů se pojede v neděli, když to vše dobře klapne.

Pak se bude závodit každý den, když to počasí dovolí. Je docela pravděpodobné, že se budou rušit závody. První na řadě je druhý závod supersportů, což ubude případně mrzet hlavně Michala Dokoupila a Miro Slobodu, kteří tak pojedou jen dva závody ze tří. Je také možné, že se Senior TT bude posouvat na sobotu, jestli se vůbec pojede. Závod se naposledy zrušil v roce 2017, kdy se nejeli druhé superpsorty. Senior TT se za 112 let dlouhou historii rušila jen dvakrát.

Milan
comments powered by Disqus
http://www.rstmoto.cz