Články  |  Foto  |  Kalendář 
V Hengelu o víkendu začíná IRRC 2019
Depo v Hengelu se pomalu plní a v sobotu začne další ročník čím dál tím populárnějšího šampionátu IRRC. Jaká bude letos česká účast a co uvidí fanoušci road racingu na úzké holandské trati kromě IRRC?

Program
V Hengelu je program tradičně bohatý. V sobotu se jedou kvalifikační tréninky. Pro každou třídu dva, jako u nás. K tomu je večer na programu sprint cafe racerů, což je spíš tak pro srandu. Každopádně kromě IRRC superbike a IRRC supersport se na trať letos podívají po letech zase twiny. K tomu domácí litry a šestky a spousta dalšího. Dvoutaktní veteráni, čtyřtaktní veteráni, staré a nové sajdy atd. Každý si přijde na své a 18 tréninků za den? To se stihne na přírodě málokde. A ještě se k tomu pojedou večer dva veteránské závody….

neděli jsou na programu závody. Hlavní třídy mají vždy po dvou závodech a diváci ani jezdci, se nudit nebudou. Závodníci IRRC by měli mít odbito kolem půl čtvrté a už teď můžeme být zvědaví, jak bude vypadat průběžné pořadí po prvním podniku.

IRRC – méně jezdců, ale kvalita zůstala
Na první pohled jsou startovní listiny dost prázdné. V minulých letech jsme si zvykli na startovku narvanou k prasknutí a to se letos nekoná. Na druhou stranu v obou třídách zůstali ti nejlepší a přibylo pár nových rychlíků. O úroveň IRRC 2019 se bát nemusíme.

Supersport
Favoritem číslo jedna je obhájce titulu a zástupce českého týmu Wepol racing – Matthieu Lagrive. Konkurovat mu bude chtít určitě opět Thomas Walther, Pierre-Yves Bian a zejména pak několikanásobný mistr IRRC Laurent Hoffmann z Belgie. Na startovce je sice jen 19 závodníků, ale boj o první pětku bude hodně zajímavý. V Hengelu navíc startuje dost závodníků na divokou kartu.

Superbike
Královská kubatura bude letos snad ještě zajímavější. Titul bude obhajovat Danny Webb, který ale hned úvodní podnik vynechá. Bude totiž závodit na podniku EWC na Slovakiaringu. Tam ho tým Wepol racing potřebuje v boji o titul mistra světa. Jeho šance na obhajobu tak hodně klesá. To je příležitost pro Didiera Gramse, který už pátou sezónu čeká na titul. Hodně rychlý je i Erno Kostamo a k favoritům na titul patří i týmový kolega Danny Webba, Marek Červený. Zajímavý bude návrat dvou rychlých závodníků, kteří jezdili v IRRC před lety. Thilo Gunther nás určitě pobaví řadou opičin po dojezdu a Virgil-Amber Bloemard bude chtít navázat na vydařenou sezónu 2013. Černým koněm šampionátu bude nováček Davy Todd, který vloni vlétl do světového road racingu řadou skvělých výsledků. Kdybych si měl tipnout, kdo letos získá titul, tak vsadím právě na Todda. I když zná jen Frohburg a zbytek tratí nikdy neviděl. Za tým Wepol racing pojede kromě Webba, Červeného a Todda i Daley Mathison, což je další borec, který může zasáhnout do boje o první trojku celkového pořadí.

Česká účast
V IRRC superbike bude letos stejná česká posádka, jako vloni. Kromě zmiňovaného Marka Červeného pojede i Kamil Holán, Tomáš Borovka, Pavel Tomeček a Aleš Nechvátal. Všichni mají na to, dostat se do první desítky celkového pořadí a v Hengelu většina z nich využije možnosti dvou tréninků navíc v rámci místního šampionátu litrů. Na trati budou hodně vidět. Kamil Holán letos opět pojede i na šestistovce IRRC supersport.

Česká vlajka bude vidět i ve třídě twin. Premiéru na tomto okruhu mají před sebou Honza Markalous a Petr Najman. A oba podle mě mají na to zabojovat alespoň o první pětku.

Čeká nás prostě zajímavý víkend, týden před svátkem road racingu u nás. Výkony v Hengelu hodně napovědí, co nás čeká o týden později v Hořicích.

Startovní listiny pro Hengelo

Harmonogram pro Hengelo

Milan
comments powered by Disqus
http://www.rstmoto.cz