Články  |  Foto  |  Kalendář 
Jarní cena Brna – startovní listiny
Podívejme se, kdo se přihlásil na Jarní cenu Brna, která se jede už tento víkend, na Masarykově okruhu. Počasí zatím nevypadá příliš lákavě, ale jména ve startovkách to přinejmenším vyvažují. Tak dobře obsazených závodů v sezóně moc nemáme.

Superbike (nad 600 ccm)
V litrech je to myslím skoro maximum možného. O moc víc toho z českého rybníka vylovit nemůžeme. Čistokrevné okruháře bude reprezentovat Michal Prášek, který patří k hlavním favoritům. Stejně tak jako Dominik Jůda, Jiří Brož, Václav Bittman, Karel Pešek, Michal Šembera a další. Všichni mají zkušenosti z motodromových šampionátů a boj o bednu bude bezesporu zajímavý. Z road racingu se mezi okruháře pokusí prosadit Marek Červený, který má v posledních letech na kontě skvělé výsledky a aktuálně je po poctivém testování. I on může zabojovat o bednu. Do první desítky by se určitě rádi podívali i další road raceři. Třeba Kamil Holán, Tomáš Borovka, Aleš Nechvátal a další. Uvidíme, co předvede počasí, ale za nějakých slušných podmínek se můžeme dočkat parádního a vyrovnaného souboje.

Supersport (do 600 ccm)
Favorité jsou Igor Kaláb a Michal Chalupa, kteří by mohli zopakovat parádní souboje z loňského roku. O bednu se ale může poprat celá řada závodníků. Třeba okruháři jako jsou Tomáš Šubrt, Pierre Coppa a další. Road racing budou v souboji o TOP3 reprezentovat Michal Vecko, Kamil Holán, Miroslav Sloboda, Richard Sedlák a dle mého i německý reprezentant z IRRC Sebastien Frotscher. Na šestistovkách uvidíme i dvě ženy. Veroniku Hankocyovou a Anežku Svobodovou.

Twin + 125GP + Moto 3 + STOCK 300
V tomto zdánlivě nesourodém slepenci budou nejvíce zastoupeny dvouválcové twiny a ty mají hodně zajímavou startovku. Na dvouvál se totiž vrací Michal Dokoupil, který z našich závodníků zatím nasbíral na motorce této specifikace nejvíce úspěchů. Včetně umístění v TOP10 na Isle of Man TT. Hlavními konkurenty mu boudou loňští vítězové Petr Najman a David Hanzalík. Mezi favority minimálně na bednu můžeme řadit i Marka Stibora, Jakuba Gottvalda a Jana Markalouse. Zajímavý bude návrat Martina Hulína, který by také mohl překvapit. Stejně jako Lukáš Fikker, který je hodně rychlý na 125 SP a v Brně zkusí i twina, se kterým zatím moc zkušeností nemá. Osobně mě zajímá srovnání české twinařské špičky nejen s Michalem Dokoupilem, ale i Veronikou Hankocyovou. Ta jako první Češka okusila dlouhý okruh na ostrově Man a na konci Manx GP už byla ve velmi dobrém tempu. Srovnání s ní bude pro mnohé alespoň přibližný ukazatel toho, jestli na takový závod mají tu správnou rychlost alespoň na motodromu.

Ostatní třídy jsou zastoupeny bohužel spíše symbolicky.

Supermono + 400SSP
Obě třídy jsou na ústupu a je to početně nejslabší startovní listina pro Jarní cenu. I tam ale najdeme zajímavá jména. V supermonech se těším na hořického rekordmana Shauna Andersona, který je hodně rychlým road racerem a má už i stříbrnou replicu z ostrova Man. Sice s Brnem nemá zkušenosti, ale i tak patří k favoritům. Stejně jako německý Nico Kehrer a náš Libor Kamenický. Na čtyřstovkách se nejspíš nepředstaví nikdo, kdo byl vloni na bedně. Malý čtyřválec si ale zkusí Josef Lukšík, který na litrové Hondě vyzkoušel třeba i IRRC.

125 SP + 250 SP
Dvoutaktů je přihlášených požehnaně a mezi produkčními 125 najdeme skoro všechny, kteří v minulých letech v této třídě uspěli. Mezi ně patří Radek Lamich, Miroslav Sedlo, Petr Kolář, Marek Zima, Michal Vecko, Martin Prouza, Eduard Werner, Lukáš Fikker a další. Čeká nás skvělá dvoutaktní bitva.

Dvěstěpadesátky si na produkční už zdá se nehrají a budou spíše zajímavým doplňkem a ukázkou staré dobré techniky. Když technika dovolí, tak budou rychlí určitě Chris Meyer a Nico Kehrer, kteří mají sedlat Hondy specifikace GP.

Klasik
U klasiků je téměř plno a bude k vidění hodně zajímavého železa. O to, kdo tyto závody vyhraje, asi zase tolik nejde, ale ať už máte rádi menší staré dvoutakty, nebo těžké 500 a 750, tak si přijdete na své. Uvidíte motorky od roku výroby 1932 až po rok 1978.


Kompletní startovní listina

Milan
comments powered by Disqus
http://www.rstmoto.cz