Články  |  Foto  |  Kalendář 
Co nás čeká v IRRC 2019?
Na letošní sezónu čeká šampionát IRRC pár zajímavých změn. Zejména třída superbike bude opět bez aktuálního mistra. Lehce se mění i termíny závodů a to i u jednoho českého podniku. Objevila se ale také řada nových jmen, které by mohly výrazně zamíchat kartami.

Kalendář
Okruhy jsou stejné, jako vloni. Jenom se v pořadí prohodilo Těrlicko s Imatrou. Srpnové Hořice se budou opět krýt s Classic TT a Manx GP. Problém je i se souběhem závodů s šampionátem EWC. O tom už jsem psal tady. Logistický oříšek čeká týmy, které budou chtít jet TT na ostrově Man a IRRC. Poslední závod na TT se pojede v pátek 9. 6. a když nevyjde počasí, tak o den později. Další pátek ráno už musí být ve Finské Imatře. A ty okruhy nejsou zrovna kousek od sebe. Jinak je to ale poskládané dobře a český fanoušek se může těšit na dva domácí podniky v prázdninovém termínu na našich nejlepších okruzích.

11.5. - 12.5.        Hengelo (NED)
14.6. - 16.6.        Imatra (FIN)
13.7. - 14.7.        Těrlicko (CZE)
26.7. - 28.7.        Chimay (BEL)
17.8. - 18.8.        Hořice (CZE)
21.9. - 22.9.        Frohburg (GER)

Mistr nebude obhajovat
Už jsme psal o tom, že Danny Webb pravděpodobně nebude obhajovat titul v IRRC. Přeci jen EWC je vyšší liga a je celkem logické, že vytrvalostním závodů dali on a jeho tým přednost. Pozitivní zpráva pro fanoušky road racingu je, že v českém týmu Wepol road racing bude na Yamaze R6 obhajovat titul Matthieu Lagrive. Ve třídě superbike se ale chystají změny. Před dvěma lety neobhajoval titul Vincent Lonbois, vloni Sebastien Le Grelle a letos nebude obhajovat Danny Webb. Měl by se ale představit na vybraných závodech IRRC. Je škoda, že opět neuvidíme napínavou obhajobu titulu, ale adeptů na uvolněný trůn bude pořád dost…

Náhled do startovních listin
Ve třídě supersport to vypadá, že bude vše tak nějak při starém. Matthieu Lagrive je jasný favoritem, ale třeba Laurent Hoffmann mu v minulé sezóně dokázal občas pěkně zatopit. Navíc další Francouz Pierre Yves Bian pojede nově v týmu Optimark, který má zkušenosti s TT a dalšími velkými závody a jeho týmovým kolegou mu bude Xavier Denis. I oni mohou bojovat o přední příčky. Uvidíme, jestli se na startovní listině znovu objeví zkušený Thomas Walther, který také má minimálně na první trojku. A kdo ví, třeba přibude ještě někdo nový.
Z českých jezdců o účasti v této třídě zatím mluví jen Kamil Holán, který by chtěl opět kombinovat obě třídy.

Ve třídě superbike je změn podstatně víc. Kromě již zmíněné absence mistra to bude zřejmě hodně našlapané. Za Český tým Wepol road racing ohlásil účast Marek Červený, který rozhodně patří k favoritům na titul. Webba nahradí další mladý Angličan Davy Todd, který se vloni stal nejrychlejším nováčkem na všech čtyřech velkých podnicích road racingu, tedy i na TT na ostrově Man, kde hned první rok porazil Danny Webba a třeba o vagón i Kamila Holána a to jsou závodníci na Manu už zkušení. Podle mého názoru si s novými okruhy rychle poradí a i on zabojuje o titul. Trojici v týmu doplní Daley Mathison, který nahradí Jamie Cowarda. Ten letos IRRC nepojede. Tento silný tým bude opět určitě zlobit Didier Grams, který už je legendou seriálu a vloni byl celkově druhý. Očekává se i opětovná účast Erno Kostama z Finska, ten okruhy IRRC už také skvěle umí. Za holandský tým Performance racing Achterhoek by měl na Kawasaki startovat Virgil-Amber Bloemhard, který se vrací po dlouhé pauze, ale má na kontě třeba vítězství v Hengelu a i on by mohl o první trojku bojovat. No a zveřejnění startovních listin nám určitě ještě přinese nějaké překvapení.
České zastoupení  by v této třídě mohlo být opět bohaté. Kromě Marka Červeného ohlásil svou účast už i Pavel Tomeček a můžeme očekávat, že IRRC pojede i Kamil Holán a snad i Aleš Nechvátal. Uvidíme, jestli se přidá někdo další...

Milan
comments powered by Disqus
http://www.rstmoto.cz