Články  |  Foto  |  Kalendář 
IRRC vs. EWC - Problematický souběh termínů pro IRRC
Možná jste si toho už všimli. IRRC má na příští rok trochu nešťastný kalendář vzhledem ke kalendáři vytrvalostních závodů EWC. Zejména pro oba mistry IRRC to může být dost zásadní problém…

IRRC má lehce pozměněný kalendář, než v posledních letech. Z pohledu roadracingových závodů je to logický krok. Když se ale podíváte na světový šampionát endurance a hlavně na výsledkovou listinu z IRRC 2018, tak vás asi napadne, že se jezdci nerozkrájí.

Poslední roky odpadl tradiční problém střetu s Isle of Man TT – největším road racingovým podnikem světa. Jenže přišel další. Oba mistři z loňského roku jsou zároveň závodníci ze světového šampionátu vytrvalců a co víc – jejich tým je momentálně druhý v klasifikaci s šancí na mistrovský titul. Takže se může stát, že při souběhu závodů IRRC a EWC zvolí právě světový šampionát. A ty souběhy budou příští rok hned dva.

IRRC Hengelo vs. EWC Slovakiaring
11.5. – 12.5. 2019
Hengelo se letos poprvé posunulo o týden. Z hlediska roadracingu je to skvělý nápad. Nebude snad taková zima jako v posledních letech. Jenže ve stejný víkend se jede osmihodinovka na Slovakiaringu. Danny Webb a Matthieu Lagrive, mistři IRRC ze sezóny 2018, budou na jednom podniku jistě chybět.

IRRC Imatra
14.6. – 16.6. 2019
Posun Imatry místo Těrlicka vypadá také logicky. Těrlicko se pojede o prázdninách a Imatra v červnu, kdy je nejvíce světla tam na severu. Mimochodem v tomto termínu by tam neměla být úplná noc vůbec. Problém trochu je s Isle of Man TT. Například Kamil Holán se do Čech vrátí prakticky až v pondělí pozdě večer a ve středu brzy ráno už pojede jeho zázemí zase do Finska. Tento problém bude mít logicky každý jezdec z IRRC, který bude chtít příští sezónu na TT.

IRRC Těrlicko
13.7. – 14.7. 2019
Těrlicko není termínově problém asi pro nikoho. Polovina července bude ideální jak pro závodníky, tak pro české fanoušky. Prázdninový termín by mohl znamenat větší diváckou kulisu oblíbeného českého podniku.

IRRC Chimay vs. EWC Suzuka
26.7. – 28.7. 2019
Chimay je tradičně na konci července. Na tom se nic nemění. Bohužel stejný víkend se jede poslední podnik EWC ročníku 18/19. To znamená, že se tam dost možná rozhodne o titulu světových mistrů a je tu tedy stejný problém jako u Hengela. Mohou chybět Webb a Lagrive.

IRRC Hořice
17.8. – 18.8. 2019
Náš domácí závod asi také nebude nijak problematický, ale je tu stejný překryv jako vloni. Stejný víkend začíná Classic TT a Manx GP na ostrově Man. Tam bude chtít být jak Danny Webb a Jamie Coward na klasiku, tak třeba Miro Sloboba na Manx GP, jestli se nerozhodne jet slavnější TT v květnu/červnu.

IRRC Frohburg
21.9. – 22.9. 2019
Finální Frohburg na konci září je naštěstí bez problémů.

Je tedy velkou otázkou, jak se někteří piloti rozhodnou. Takový Danny Webb má termínově problém se třemi závody z šesti. Matt Lagrive minimálně se dvěma. A co si budeme povídat – lze očekávat, že EWC bude mít prioritu.

Neříkám, že když přijde IRRC o dva piloty, že se zboří svět. Bude to ale velké oslabení jezdeckého pole. Doufám tedy v nějakou lehkou změnu kalendáře. I když to moc pravděpodobné není…..

Milan
comments powered by Disqus
http://www.rstmoto.cz