Články  |  Shop  |  Foto  |  Kalendář 
MacauGP a McGuinness - návrat po pauze a 17 let po vítězství
Zanedlouho začne další ročník šíleného závodu v ulicích čínského Macau a bude to i takový návrat legendy.

John McGuinness je po vleklém zranění. Jeho zdravotní trápení začalo po nezaviněném pádu na závodě NW 200 na začátku sezóny 2017. Od té doby žádný velký závod nejel. Letos nastoupil prakticky jen na klasiku při Classic TT na ostrově Man, kde jeden závod vyhrál. Na Macau GP se vrací po dvou letech. V roce 2016 byl v Macau sedmý a má na kontě i několik pódiových umístění. Největším úspěchem bylo vítězství v roce 2001. To sedlal Hondu CBR954RR. Je to tedy neskutečných 17 let a tahle legendární motorka už je skoro do muzea, než na závody či do provozu. Johnovi je 46 leta nejlepší roky má bezesporu za sebou. I tak má spoustu fanoušků, kteří mu věří a zejména přejí úspěch. Patřím mezi ně.

Pojede na Ducati Panigale 1199 ve stejném týmu, jako loňský vítěz Glen Irwin. Motorka to bude bezesporu konkurenceschopná. I jeho týmový kolega Martin Jessopp bude mířit vysoko a je otázkou, jak se s dvouválcovou technikou McGuinness sžije. Poslední roky v litrové kategorii trávil zejména v sedle čtyřválcových strojů značky Honda a Norton.

Co nám třiadvacetinásobný vítěz nejtěžšího road racingového závodu na ostrově Man, který by mohl být některým soupeřům otcem, ukáže?

Kde sledovat?
Macau GP má pro tyto účely zřízen livestream. Pozor jen na sedmihodinový časový posun. Našeho času je program následující: 
Čtvrtek 0:30 – 1:30         Volný trénink
Čtvrtek 9:00 – 9:45         Kvalifikace
Pátek 0:30 – 1:15           Kvalifikace
Sobota 4:50 – 5:10         Warm up
Sobota 8:55                    Závod

Milan
comments powered by Disqus
http://www.rstmoto.cz