Články  |  Shop  |  Foto  |  Kalendář 
V IRRC je stále o co závodit – průběžné pořadí
O titulech je v IRRC sice rozhodnuto, ale tento víkend ve Frohburgu bude ještě o co závodit. V obou třídách je to hodně vyrovnané a i naši borci mají zaděláno na parádní úspěch.

Superbike

Jistým mistrem už z Hořic je Danny Webb. Ten ale určitě nebude chtít prohrát a tím to dost možná zkomplikuje Marku Červenému. V silné první čtyřce na něj zatím zbývá černý Petr – čtvrté místo. A pokud nevyhraje nějaký závod, tak je šance na posun minimální. Třetí Erno Kostamo je 12 bodů daleko. Myslím si, že Marek bude ve Frohburgu rychlejší, ale Fina musí porazit dvakrát a ne jen o jednu pozici a to bude těžké. Druhý je Didier Grams o další tři body před Kostamem a kdybych si měl vsadit, kdo bude druhý na závěr, tak zvolím právě Didiera Gramse. Pojede doma a to je vždy výhoda. I když vloni také spadl z dobré pozice. Papírové předpoklady pro Marka nehrají, ale už jsme viděli různě dramatické konce sezóny…

Hodně zajímavé to bude i o páté místo. Pátého Davida Datzera, šestého Jamie Cowarda, sedmého Tomáše Borovku a osmého Aldu Nechvátala dělí jen 4 body a to není skoro nic. Tady to může dopadnout všelijak. Lehkým favoritem na páté místo je určitě Coward, ale my budeme rozhodně fandit našim. Horší už mohou být jen teoreticky a klidně i osmé místo pro Tomáše Borovku v první sezóně v IRRC bude skvělý úspěch.

Pavel Tomeček musel kvůli zranění vynechat dva závody a z obhajoby devátého místa z loňska sešlo. Teoretická šance tu sice je, ale myslím, že Tomís by byl rád i za TOP 10, na kterou schází 9 bodů a to už je možné najet.

Kamil Holán vynechal čtyři závody z pěti a tak si jede do Frohburgu spíš spravit chuť. Možná se dostane do TOP 15 celkového pořadí, ale to pro něj už sezónu asi nezachrání.

Supersport

I tady je o titulu rozhodnuto. Mattieu Lagrive už nemůže být dostižen, ale i tady to bude boj o druhé místo. Nejlépe to má rozjeté Laurent Hoffmann, který vede o pět bohů před Thomasem Waltherem. Oba jsou ve Frohburgu hodně rychlí a na ten souboj se hodně těším. Sebemenší zaváhání může rozhodnout. Teoreticky může být druhý Jonathan Goetschy. To by ale museli oba jezdci před ním vyhořet, nebo nedokončit jeden závod.

Desátý je Miro Sloboda, který musel kvůli ManxGP vynechat Hořice a trochu tím ztratil. První desítku by ale mohl udržet a to bude pro nováčka v šampionátu jistě úspěch. Kamil Holán je opět vzadu z již zmíněných důvodů. Případný bodový zisk nic zásadního neřeší, ale aspoň nebude bodová matematika Kamila nijak tížit.

Prostě přijeďte. Není to daleko, je o co jet a startovní listiny o kterých jsme už psali, jsou asi nejlepší pozvánkou.

Milan
comments powered by Disqus
http://www.rstmoto.cz