Články  |  Shop  |  Foto  |  Kalendář 
Startovky pro Frohburg – nejlepší pozvánka
O tomto víkendu se jede poslední road racingový podnik na kontinentu. A není lepší pozvánka než nabité startovní listiny. Sice nevím, jak to soudruzi z NDR dělají, ale vždy se tam sejde skvělá konkurence.

IRRC Superbike
Bodově je sice rozhodnuto, ale věřím, že Danny Webb má důvod poprat se o další první místa. Vždyť má šanci vyhrát všechny závody v celé sezóně IRRC. Konkurovat mu bude domácí Didier Grams a i náš Marek Červený je na nejrychlejší trati šampionátu silný. Navíc je ve formě i Erno Kostamo a to ještě nemluvíme o divokých kartách. Davy Todd je třeba nejlepší nováček letošní TT a o první pětku se určitě popere. Derek Sheils ukázal už vloni, že rychlá německá trať mu sedí, a Rico Löwe je zkušený německý borec, který je teď dost rozjetý ze světa vytrvalců. Naši budou konečně komplet, protože se vrací jak Kamil Holán, tak Pavel Tomeček.

IRRC supersport
Tady už o titulu Matthieu Lagrive také rozhodl předčasně, ale o druhé místo to bude ještě tuhý boj a Hoffmann, Bian i Walther jsou ve Frohburgu hodně dobří. I tuto třídu pojede Kamil Holán. Divoké karty jsou neméně zajímavé. Po letech se vrací do Frohburgu Michal Vecko a doprovodí ho i Luboš Koňák, který pojede první závod IRRC vůbec, jestli se nepletu. Navíc pojede ve Frohburgu i první Češka – Anežka Svobodová. K tomu je na divokou kartu přihlášen i Manou Antweiler s MV Agustou a tomu když to sedne, tak může kluky vepředu pěkně prohnat.

Třídy open superbike a open supersport prakticky kopírují IRRC. Snad jen s tím rozdílem pro českého fanouška, že volný závod litrů pojede Luboš Jelínek.

Pojedou se i třídy 2takt GP a 2tak Classic. uvidíte spoustu dvoutaktů od 125 po 500 a mezi nimi i Vítězslava Hatana.

Twin/Mono
Bezesporu největší hvězdou tohoto závodu bude Stefano Bonetti, který má do Německa nachystaného twina od značky Paton. Tahle italská dvojka pojede hodně rychle. Boni ukazuje každý rok na TT, že patří k jedněm z nejlepších twinařů na přírodě vůbec. Skvělé je, že se představí i Petr Najman a přihlášený je do svého prvního závodu na twinu i Tomáš Jícha.

Program bude tradičně nabitý, tak koukněte na harmonogram a hlavně doražte. Pak road racing dlouho neuvidíte :p

Milan
comments powered by Disqus
http://www.rstmoto.cz