Články  |  Shop  |  Foto  |  Kalendář 
IRRC Hořice – vrchol české road racingové sezóny
Tento víkend je vrcholem road racingové sezóny u nás. Lépe obsazený závod se u nás letos ještě nejel a už nepojede. Navíc je to předposlední závod IRRC, takže půjde o tituly v obou třídách. Jak Lagrive na 600, tak Webb na 100 už mohou odjíždět jako jistí mistři. Nebude to ale jen o IRRC, ale i o veteránských závodech. Program začíná už v pátek, takže si to přijeďte užít.

Co sledovat a nenechat si ujít?

Autogramiáda v pátek od 15:30 v museu
Na autogramiádu dorazí spousta bývalých závodníků a nejzajímavější je asi účast Michaela Pearsona – pětinásobného vítěze Zatáček, který v Hořicích kariéru i předčasně ukončil. Ze současných jezdců bude k dispozici fanoušků třeba zraněný vicemistr IRRC Johan Fredriks, nebo držitel nejrychlejšího českého kola na ostrově Man – Kamil Holán.

IRRC supersport – závod bez jasného favorita a boj o druhé místo celkově
Už jsem o tom psal posledně, ale sledujte ten souboj o druhé místo v IRRC. Lagrive si asi zajistí titul už v Hořicích, ale o ten druhý flek to bude mela. Navíc závod v Hořicích nemá jasného favorita. Kamil Holán je po zranění, Besten už tuto třídu nejezdí a tak dále. Zajímavé je, že o vítězství může jet klidně 7 jezdců. Že přeháním? Možná ne. Lagrive? Zatím jel „jen 2:23“, ale v IRRC předvedl letos už velké road racingové výkony. Bian? Hořice mu sedí ale letos má sezónu jako na houpačce a pod 2:20 se ještě nedostal. Walther? To je papírový favorit, protože má osobák pod 2:20 a na bednu už to v Hořicích dotáhl. Goetschy? Proč ne. V Těrlicku nikdy nejel a zvítězit dokázal. V Hořicích jel 2:23 už před 10 lety v tréninku a dnes má formu. Hoffmann? Zatím v Hořicích výsledek neudělal, ale letos má formu, českého mechanika, dobrou techniku a motivaci bojovat o druhý flek v IRRC. Start Kamila Holána je ve hvězdách, ale on vyhrávat umí i po pádech. To už víme. J No a ten sedmý? Michal Vecko? Jasně – byla by to pecka, ale vloni byl třetí a před ním dojel Besten, který nejede a Kamil Holán, který možná nepojede, takže proč by městecký závodník nemohl vypálit celé Evropě rybník?

IRRC superbike – dokáže Danny Webb konkurovat Červenému a Gramsovi?
I v litrech se prakticky bude bojovat v jedné skupině o druhé místo a ve druhé o páté místo. Titul už má skoro v kapse Danny Webb, ale o tom už jsem taky psal. Každopádně Hořice by mohly přervat vítěznou tour anglického závodníka. Znám dost lidí, kteří závodům rozumí a tvrdí, že Danny může vyhrát i v Hořicích. Já tomu ale moc nevěřím. Marek Červený bude pod obrovským tlakem. Jede doma, v IRRC je až čtvrtý a všichni o něj budou čekat pomalu nový traťový rekord. Nebude ale pod tlakem poprvé a věřím, že to zvládne a pro mě je favorit číslo jedna. Na vítězství bude ale myslet i Didier Grams a černým koněm je pro mě Erno Kostamo. Ten jel vloni napoprvé 2:17 a to o něčem svědčí. Takže s Webbem to máme hodně rychlou pětici, do které může ještě zasáhnout na divokou kartu jedoucí Petr Bičiště. Navíc dobrou formu má teď po čase zase Alda Nechvátal a ten umí Hořice hluboko pod 2:20. Prostě jasný favorit není a boj o bednu bude určitě hodně vyrovnaný.

Klasici a Sidecary
Česká TT ale není jen o IRRC. Představí se i závody klasiků a sidecarů. Jestli na nějakou trať klasici sedí jak prd*l na hrnec, tak do Hořic a obliba u jezdců se projevila ve startovních listinách. Na jiném podniku tolik klasiků naráz neuvidíte, takže jestli máte klasické motorky rádi, tak tohle bude víkend pro vás.

A sidecary? To je prostě divácká lahůdka, která snad nepotřebuje většího komentáře. Navíc letos je na startovce neuvěřitelných 27 posádek.

Kompletní program

Startovní listiny

Vstupné

Vstupné je ve srovnání s jinými road racingovými podniky takového formátu lidové. V Imatře se například platí zhruba dvakrát tolik. Navíc výběr ze vstupného pořadateli umožňuje pořádat další ročníky parádních závodů, tak snad mě nebudete mít za zlé to moralizování, ale nevyhýbejte se placení vstupného :p

Trika s motivem závodu
Už pátou sezónu ve spolupráci s AMK Hořice připravujeme trika s motivem podniku a ani letos tomu není jinak. Za 300 Kč budou k zakoupení v depu a před depem v černé a bílé barvě. I tímto nákupem pomůžete pořadateli složit rozpočet na další sezónu.

Milan
comments powered by Disqus
http://www.rstmoto.cz