Články  |  Shop  |  Foto  |  Kalendář 
Pořadí v IRRC superbike – rozhodne se o titulu už v Hořicích?
Sezóna v road racingovém šampionátu IRRC, který tento víkend zavítá na krásnou trať do Hořic, jde do finále. Hořice jsou předposledním víkendem šampionátu. Finále se pojede tradičně v německém Frohburgu. V Hořicích se ale klidně může rozhodnout o obou titulech.

Situace na čele královské třídy superbike je jasná – zatím se odjelo osm závodů a Danny Webb osmkrát zvítězil. Vede s luxusním náskokem 66 bodů. Jestli oba závody dokončí, tak je celkem jasné, že z Hořic odjede jako jistý mistr. Kostamo na něj v Hořicích 16 bodů získá jen těžko a i kdyby například Marek Červený oba závody vyhrál, tak aby měl jen teoretickou šanci Angličana ještě ohrozit, musel by Webb dojet v obou závodech mimo první osmičku. A to moc pravděpodobné není.

O druhé místo to ale bude ještě boj. Zdánlivě je na tom nejlépe druhý Erno Kostamo se 134 body. Didier Grams ale na mladého Fina ztrácí 11 bodů a v Hořicích asi bude rychlejší. Za Gramsem už je Marek Červený a to je favorit číslo jedna pro tento víkend. Sjet ale sedm bodů na Gramse? Marek by musel v obou závodech Gramse porazit a být první. A to při letošní formě Gramse nebude vůbec snadné. Aby navíc dostihl druhého Kostama, musí pouze čekat na chybu finského soupeře, který si za ideální okolností také zabojuje o první trojku.

Za první čtyřkou už je značná propast, ale souboj o páté místo bude také hodně zajímavý. Závodníky na pátém až desátém místě děli minimální rozdíl šestnácti bodu a Hořice to asi dost promíchají. Pátý je David Datzer, ale ten není v Hořicích rozhodně favoritem. Na záda s minimálním rozdílem mu však dýchá Tomáš Borovka a Aleš nechvátal a to jsou naši jezdci, kteří hořický okruh skvěle umí. Ostatně porovnejte si osobní rekordy níže. To asi mluví za vše. Osmý je momentálně Jamie Coward a nad ním visí velký otazník. Vrací se po zranění a Hořice pojede teprve podruhé. Jezdecké kvality ale bezesporu má.

Devátý Lucas Maurer kvůli zranění do Hořic nepojede a to je šance pro desátého Nico Mullera se v jeho oblíbených Hořicích posunout minimálně o příčku výše.

Bohužel neuvidíme na litru Pavla Tomečka, který je stále jedenáctý a své BMW týmu McRace nevytáhne ani Kamil Holán. Oba jezdci se dostávají ze zranění. Respektive Kamil to pro jistotu zkusí „jen“ na šestistovce.

1         Danny Webb                    200 b
Osobák v Hořicích              2:18,106

2         Erno Kostamo                  134 b
Osobák v Hořicích              2:17,903

3         Didier Grams                    123 b
Osobák v Hořicích              2:14,805

4         Marek Červený                 116 b
Osobák v Hořicích              2:14,761

5         David Datzer                     58 b
Osobák v Hořicích              2:22,526

6         Tomáš Borovka                57 b
Osobák v Hořicích              2:20,553

7         Aleš Nechvátal                 56 b
Osobák v Hořicích              2:18,063

8         Jamie Coward                  53 b
Osobák v Hořicích              2:23,097

9         Lukas Maurer                   45 b
Osobák v Hořicích              2:19,109

10     Nico Muller                      42 b
Osobák v Hořicích              2:24,778

Kompletní pořadí

Milan
comments powered by Disqus
http://www.rstmoto.cz