Články  |  Shop  |  Foto  |  Kalendář 
Pořadí v IRRC supersport – bude Lagrive mistrem už v Hořicích?
Sezóna v road racingovém šampionátu IRRC, který tento víkend zavítá na krásnou trať do Hořic, jde do finále. Hořice jsou předposledním víkendem šampionátu. Finále se pojede tradičně v německém Frohburgu. V Hořicích se ale klidně může rozhodnout o obou titulech.

V supersportech celou sezónu jasně potvrzuje roli favorita pětinásobný mistr světa vytrvalostních závodů Matthieu Lagrive z Francie. Člen týmu Wepol racing má náskok 40 bodů na druhého Laurenta Hoffmanna a stačí mu najet deset bodů v Hořicích a bude jistým mistrem. To ale není snadný úkol. Pokud by byl schopen francouzský mazák vyhrávat, tak ano. Na startu budou ale jezdci s lepšími výsledky z Hořic než Lagrive a Hoffmann a tak se to může ještě zamotat. Třetí pozici drží celkově Jonathan Goetschy z Francie. Ten Hořice dobře zná a v roce 2008 byl dokonce nejrychlejším nováčkem na této trati. Dlouho tady ale nejel a jeho výkon může být překvapivý v obou směrech. Každopádně on už se mistrem stát nemůže. Bodově by ale určitě rád dotáhl druhého Belgičana. Ani čtvrtý Thomas Walther není bez šance na druhé místo a Hořice umí. Stejně jako pátý Bian a šestý Maurer, který ale do Hořic po zranění nepřijede. Boj o druhé místo se prostě může ještě značně zamotat, ale prvního Lagriva nejspíše už nikdo neohrozí. Otázkou zůstává, jestli bude mistrem už v Hořicích, nebo až ve Frohburgu.

Do sedla se vrátí také Kamil Holán, který už sice v celkovém pořadí nemůže dosáhnout více, než se vrátit do první desítky, ale může zásadně ovlivnit boj o přední příčky v Hořicích. Vždyť ze startovní listiny neumí Hořice nikdo rychleji, než on. Je ale po těžším zranění a dlouhé pauze, takže od něj nemůžeme asi čekat lámání rekordů.

1         Matthieu Lagrive            166 b
Osobák v Hořicích              2:23,184

2         Laurent Hoffmann         134 b
Osobák v Hořicích              2:28,096

3         Jonathan Goetschy        112 b
Osobák v Hořicích              2:27,583

4         Thomas Walther             108 b
Osobák v Hořicích              2:19,932

5         Pierre-Yves Bian             95 b
Osobák v Hořicích              2:20,935                                              

……

15     Kamil Holán                      16 b
Osobák v Hořicích              2:18,747

Milan
comments powered by Disqus
http://www.rstmoto.cz