Články  |  Shop  |  Foto  |  Kalendář 
Češi nejsilnější v litrech - pořadí IRRC po polovině sezóny
Blíží se závod v Chimay, který odstartuje druhou polovinu sezóny IRRC. Potvrzuje se předpoklad ze začátku sezóny, že v obou třídách to bude vyrovnané. I když v litrech nám to trochu „kazí“ Danny Webb. Kdo má ještě šanci na titul a na TOP 3 a jak jsou na tom naši?

Supersport

V šestistovkách je hvězda číslo jedna jasná. Matthieu Lagrive sice neznal ani jeden z první třech okruhů ale i tak vede o slušných 26 bodů šampionát. Jako nováček to ale nebude mít snadné. V Imatře ho vyšachovalo počasí po špatné volbě pneumatik, ale to už se prakticky nesmí opakovat. Stihá ho dvojice se shodným počtem 90 bodů. Laurent Hoffmann pojede teď v domácím Chimay, kde je opravdu silný. Jonathan Goetschy zase umí dobře Hořice. O první trojku se navíc bude prát Thomas Walther, který zase dobře umí domácí Frohburg. Ani on není bez šance na titul. Navíc o první trojku se bude chtít poprat ještě Lukas Maurer a Pierre- Yves Bian, který jede skvěle, ale už dva závody nedokončil a to ho dle mého už definitivně vyřadilo z boje o titul.

Skvěle si vede letos i slovenský nováček Miroslav Sloboda.  Že bude po první části sezóny devátý, asi nečekal ani on sám a jestli TOP udrží, tak to bude velkých úspěch pro slovenský road racing. Bohužel bude muset vynechat Hořice, které dobře zná, ale snad bodovou ztrátu dožete na podzim ve Frohburgu.

Skvěle to rozjel Kamil Holán, ale po pádu na ostrově Man musel vynechat Těrlicko a Imatru a ani teď do Chimay nevyrazí. Boj o TOP5 na kterou měl je beznadějně ztracen, ale alespoň do desítky by to mohl po Hořicích a Frohburgu dotáhnout.

1.       Lagrive                116 b

2.       Hoffmann             90 b

3.       Goetschy             90 b

4.       Walther                82 b

5.       Maurer                 72 b

6.       Bian                      59 b
….

9.       Sloboda              40 b
…..

14.   Holán                   16 b


Superbike

Danny Webb neznal ani jeden ze tří okruhů a vyhrál všude. Vede o 45 bodů, a pokud nespadne, tak se stane letos mistrem. Dohnat ho je prakticky nemožné. I kdyby nevyhrál ani jeden závod do konce sezóny a byl vždy na bedně, tak mu to stačí. Možná ztratí něco málo na Marka Červeného v Hořicích, ale to už nic nezmění. Je navíc dost pravděpodobné, že už po Hořicích bude jistým mistrem. Druhý Erno Kostamo ztrácí oněch 45 bodů a pochybuji, že Dannyho dokáže pravidelně porážet do konce sezóny takovým rozdílem, aby ztrátu smazal. Spíš si bude muset hlídat vlčáky za sebou. Marek Červený na něj ztrácí jen 18 bodů a ty může hravě smazat v Hořicích. Za Markem je pak 4 body Didier Grams, který také umí Hořice skvěle a poslední závod se jede doma ve Frohburgu.

Zajímavý bude souboj o páté místo. Vždyť pátého Cowarda, který už výrazně ztrácí na první čtyřku, děli od jedenáctého Nico Mullera jen 22 bodů a to je jeden povedený/nepovedený víkend. Tady se to ještě může hodně přesýpat a protože je sedmý Tomáš Borovka a osmý Alda Nechvátal, můžeme počítat s výraznou změnou pořadí po Hořicích. Domácí borci asi nebudou chtít zůstat na konci první desítky v domácím závodě. Další sezónu v první desítce rozjel Pavel Tomeček, a protože byl vždy silnější v druhé polovině sezóny, tak se dal očekávat ještě mírný postup z desátého místa. Bohužel v na malém českém závodě v Radvanicích ho potkal nezaviněný pád a je pravděpodobné, že bodově výrazně ztratí. Kvůli zranění vynechá Chimay a dost možná i Hořice. Stejně jako v šestkách to má Kamil Holán. Vypadalo to na boj o první pětku, ale teď to bude spíš symbolické dojetí sezóny, pokud to zraněná noha dovolí.

1.       Webb                150 b

2.       Kostamo           105 b

3.       Červený             87 b

4.       Grams                 83 b

5.       Coward                53 b

6.       Maurer                 45 b

7.       Borovka              41 b

8.       Nechvátal            40 b

9.       Datzer                  39 b

10.   Tomeček              37 b

11.   Muller                   31 b

12.   Holán                  18 b

Jenom pro pořádek uvádíme, že IRRC jede ve třídě superbike hned 32 borců, takže být v první desítce není rozhodně zadarmo.

Spokojený může být zejména tým Wepol racing by Penz13. Vždyť v první pětce má hned tři zástupce a navíc šestistovky vede Matt Lagrive, který jede ve stejném týmu.

Závěr sezóny nebude vůbec nuda. V šestkách není nic jistého a v litrech to bude boj o druhé a páté místo. Navíc to v silnější kubatuře mají skvěle rozjeté naši jezdci, a jestli budeme mít tři a více českých vlaječek v první desítce, tak to bude skvělé. Vždy momentálně jsou Češi ve třídě superbike nejúspěšnějším národem.

Milan
comments powered by Disqus
http://www.rstmoto.cz