Články  |  Shop  |  Foto  |  Kalendář 
Situace v IRRC před Imatrou
Tento víkend čeká šampionát IRRC velký podnik ve Finské Imatře. Je čas se podívat na průběžné pořadí a třeba i na to, jaká zajímavá jména se objeví na třetím podniku letošní sezóny. Nemůžeme ani opomenout naše závodníky, kterým se hlavně v litrech letos daří.

IRRC supersport – nováček Lagrive míří za titulem
Je to tak – pětinásobný mistr světa endurance závodů jede IRRC sice poprvé, ale zatím suverénně vede, vyhrál tři závody ze čtyř a míří za titulem. Stát se sice může cokoliv, ale pokud nepřijde nějaký pád, tak není moc pravděpodobné, že by Lagriva ještě někdo ohrozil. Po Imatře se každopádně uvidí, jestli náskok udrží.

O druhé místo je to ale velmi zajímavé. Goetschy a Hoffmann mají stejné bodů a za nimi je nedaleko čtveřice Walther, Maurer, Bian a Rotter. A zejména Pierre Yves Bian bude chtít do první trojky proniknout už v Imatře, která mu vždy seděla. Škoda jen, že do tohoto souboje nezasahuje Kamil Holán, který po zranění z IoM TT vynechal Těrlicko a určitě vynechá ještě minimálně Imatru.

 1. Lagrive (FRA) 91 bodů

 2. Goetschy (FRA) 60 bodů

 3. Hoffmann (BEL) 60 bodů

 4. Walther (GER) 49 bodů

 5. Maurer (CHE) 46 bodů

 6. Bian (FRA) 43 bodů

 7. Rotter (AUT) 40 bodů

IRRC superbike – dominance Danny Webba
I v litrech letošní ročník dosud jasně ovládá nováček. Danny Webb vyhrál zatím všechny závody a má tak plných 100 bodů. A opět. Pokud nepřijde pád a zranění, tak dost pochybuji, že tento náskok ještě ztratí. Ale stejně jako u šestek bude zajímavé sledovat boj o druhé místo.

Druhého Gramse, třetího Kostama a čtvrtého Červeného dělí jen devět bodů. Pátý Coward už výrazně ztrácí a do boje o první trojku už nejspíš nezasáhne. I když kdo ví... Nejrychlejší jezdec, který nemá BMW je zatím šestý Maurer. Za ním jsou seřazeni naši v pořadí Borovka, Nechvátal a Tomeček. Máme čtyři našince v TOP10 a to jiný národ říct nemůže. Zatím skvělá sezóna pro české barvy. Jen škoda zraněného Kamila Holána.

 1. Webb (GBR) 100 bodů

 2. Grams (GER) 67 bodů

 3. Kostamo (FIN) 65 bodů

 4. Červený (CZE) 58 bodů

 5. Coward (GBR) 42 bodů

 6. Maurer (CHE) 32 bodů

 7. Borovka (CZE) 31 bodů

 8. Nechvátal (CZE) 25 bodů

 9. Tomeček (CZE) 20 bodů

Zranění a odstoupivší

V IRRC také už pár jezdců nepokračuje. Kamila Holána už jsme řešili. Zraněný je i Johan Fredriks, který měl na to jet minimálně o první pětku. Nepokračuje ani Joey den Besten, který se rozešel se svým týmem.

Slavná jména na divokou kartu v Imatře
IRRC má skvělou startovní listinu, ale pro Imatru jí doplní minimálně další dvě známá road racingová jména. Po zranění se na silnici vrací Horst Saiger, který musel vynechat Těrlicko. Pojede i Martin Jessopp. A to jsou jezdci, kteří mohou jet o vítězství.

Je mi jasné, že se na čumendu do Imatry asi moc z vás nevypraví, ale jednou si to naplánujte. Je to skvělý výlet za závody a po cestě autem je toho dost k vidění. No a závody u vodní hladiny s věčně trvajícím západem slunce, který jinde, než na severu nezažijete, jsou třešničkou na dortu. Jsou hezčí okruhy, větší závody, ale Imatranajo je závod, který jinde nenajdete.

Milan
comments powered by Disqus
http://www.rstmoto.cz