Články  |  Shop  |  Foto  |  Kalendář 
Závody včetně IRRC v Těrlicku už tento víkend
Letos máme skvělou příležitost vidět šampionát IRRC v ČR hned dvakrát. První závod bude už tento víkend. Těrlicko je letos nejdelším okruhem šampionátu a o víkendu se tam sejde to nejlepší z českého road racingu s kontinentální špičkou. Co nás u Těrlické přehrady čeká?

Program
Začíná se prakticky už v pátek. Od 16:00 před obchodním domem Elán v Havířově budete moci vidět závodníky v civilu, vyfotit se u jejich motorky a třeba i prohodit pár vět. Je to i jedinečná příležitost pro získání podpisu, nebo společné fotky.

Naostro to ale začne v sobotu. Každá třída bude mít na programu dva tréninky. Před tím ještě pojedou jezdci IRRC seznamovací kola za safetycarem. Třídy poté pojedou v pořadí 125 SP, volná do 600 ccm, volná nad 600 ccm, 125 GP + 250 CRR, IRRC supersport, supermono + twin a nakonec IRRC superbike.

Těrlicko je jedinečné v tom, že je to víkend jako dělaný pro nás, co máme nejraději závody novodobých rychlých motorek. Možnost vidět v sobotu 4x šestky a 4x litry je prostě skvělá volba a konečně se v tomhle ohledu nějaký český podnik vyrovná zahraničním závodům IRRC.

V neděli bude pořadí trochu jiné, ale program to je více než zajímavý. Start závodů:
125 Sportproduction      08.45 8 kol
IRRC Supersport race 1 09.40 9 kol
IRRC Superbike race 1   10.35 9 kol
Volná do 600 ccm            11.50 9 kol
125 GP + 250 CRR           12.45 8 kol
IRRC Supersport race 2  13.45 9 kol
IRRC Superbike race 2    14.40 9 kol
Supermono + Twin           15.35 8 kol
Volná nad 600 ccm           16.30 9 kol

Vstupné je výhodné zakoupit v předprodeji zde.

Cena vstupného v předprodeji:
Sobota: 100 Kč
Neděle: 250 Kč

Cena vstupného na místě:
Sobota: 150 Kč
Neděle: 300 Kč

Děti do 150 cm mají vstup zdarma.
Předprodej je možný do 15. 6. 2018.

Favorité v jednotlivých třídách

IRRC superbike
Lídr šampionátu je Danny Webb. Ten ale v Těrlicku nikdy nejel, stejně jako druhý Erno Kostamo. Hlavní favorit závodů je tak Marek Červený, který je průběžně třetí. Horkým favoritem je i Didier Grams, který Těrlicko taktéž dobře zná. S divokou kartou bude chtít do pořadí zasáhnout Petr Bičiště, který byl vloni v Těrlicku druhý ve volném závodě. Celkově bude zajímavé, jak se na rychlý okruh adaptují rychlíci jako Webb, Kostamo, Coward a další. V neděli to může být hodně zajímavý závod.

IRRC supersport

I šestistovky pod IRRC budou hodně zajímavé. Hlavním favoritem je lídr šampionátu a několikanásobný mistr světa endurance Mattieu Lagrive. Konkurovat mu bude chtít celá řada skvělých závodníků jako Pierre Yves Bian, Christian Schmitz, nebo Laurent Hoffmann, který už ví, jaké to je v Těrlicku zvítězit. Kořením bude účast českých závodníků na divokou kartu. Zejména Richard Sedlák by mohl zamíchat pořadím v první pětce.

Volná nad 600 ccm a Volná do 600 ccm
Domácí litry a šestky budou velmi zajímavé závody, protože se tam, doufejme, potká špička z IRRC s domácí špičkou. Proč doufejme? Na IRRC to chodí tak, že volné závody jezdci IRRC vynechají, protože se přihlásí jen kvůli sobotní kvalifikaci navíc. Myslím, že v Těrlicku tomu nebude jinak.

V šestistovkách bude zajímavá účast Michala Dokoupila, který se vrátil z Isle of Man TT, kde vyjel další dvě bronzové sošky do sbírky.

Supermono + Twin
Supermon se přihlásilo velmi málo, ale twiny mohou být zajímavým závodem. Marek Stibor, David Hanzalík a Petr Najman. To jsou dle mého hlavní favorité na vítězství v Těrlicku. Zejména vítězství Petra Najmana ve třetím závodě MČR v řadě by bylo velmi zajímavé. Na rychlém okruhu to ale nebude mít snadné.

125 SP
Jsme zvyklí vídat více SPéček, ale i tak to bude určitě zajímavá podívaná. Těrlický okruh kvůli rovinkám dvoutaktům moc nesvědčí, ale tato třída prostě nezklame. Jestli to bude tentokrát Fikker, Sedlové, Kolář, Zima, nebo někdo jiný, na to si musíme počkat na nedělní závod, který se jede celkem brzy ráno.

125 GP + 250 CRR
Ostré 125 a produkční 250 sice nejsou nejpočetnější třídou, ale čtveřice ve složení Eder, Podlipný, Kolář a Savinkov se v neděli určitě dostatečně postará o vaši zábavu.

Těrlicko bude skvělý závodní víkend. Z osobního pohledu musím říct, že je to nejzajímavější závodní program, který jsem na českém přírodním okruhu zažil. Pokud k tomu vyjde počasí, tak to nebude mít chybu. Určitě si tento závod nenechte ujít, protože Těrlický okruh tak nabité startovní listiny dlouho neměl a kdo ví, kdy zase bude mít.

Milan
comments powered by Disqus
http://www.rstmoto.cz