Články  |  Shop  |  Foto  |  Kalendář 
Zatáčky 2018 se mimořádně povedly
Je za námi jeden z vrcholů road racingové sezóny a byl to bezesporu povedený víkend. Viděli jsme spoustu zajímavých soubojů, nové traťové rekordy pro některé třídy a hlavně minimum vážnějších nehod.

Celé závody provázelo v celku dobré počasí. Jasně, sobotní odpoledne pokazil silný déšť, ale pár dní před závody vypadala předpověď všelijak a buďme rádi za to, jak to dopadlo. Už startovní listiny napovídaly, že to letos nebude jen další ročník v řadě a to se zejména v litrech a šestkách potvrdilo.

125 SP
mezi produkčními 125 bylo drama už při kvalifikaci. Ne všichni se mohli kvalifikovat na rošt, a protože hrozil odpolední déšť, tak se tahalo hned od začátku. Lukáš Fikker rozhodně patřil k favoritům minimálně na bednu, ale že vyjede pole position se zase tolik nečekalo. Do vteřiny za něj se navíc vešel ještě rekordman okruhu Radek Lamich a Martin Sedlo. To slibovalo pěknou podívanou na neděli. Závod se startoval kvůli pádům natřikrát a nakonec se jel jen na pět kol. Dopředu se ale velmi rychle dostal Radek Lamich, pokořil vlastní rekord okruhu a po sedmé zvítězil. Teď má stejně vítězství jako Rolf Blatter, nebo Roman Boček. O třetí místo se svedla parádní bitva. Do cíle dojela skupinka ve složení Lukáš Fikker, Martin Sedlo a Michal Vecko v rozestupu jen dvě desetiny.

Supersport
Šestistovky se staly jasnou kořistí Kamila Holána, který startoval z pole position. Ten měl sice slabší start a několik pozic ztratil, ale od vodojemu už vyjížděl jako první a nikoho před sebe nepustil. O druhé místo se svedla parádní bitva mezi třemi německy mluvícími jezdci. Nakonec dojel druhý velmi těsně Thomas Walther, před Christianem Schmitzem a Jochenem Rotterem. Překvapilo asi až osmé místo Matthieu Lagriva, který se hořickou trať teprve učí.

125 GP + 250 CRR
Druhý dvoutaktní závod měl dramatický vývoj hlavně v menší kubatuře. O vítězství se tahala čtveřice Eder, Kolář, Savinkov a Podlipný. Olda Podlipný postupně ztrácel a nevypadalo to, že by na bednu letos dosáhl. V posledním kole ale spadl Michal Savinkov a Podlipný tak dojel třetí. O vítězství to bylo velmi těsné. Patrik Kolář ale nakonec zvítězil, připsal své deváté vítězství a k rekordnímu desátému vítězství a vyrovnání rekordu Bohumila Staši nemá daleko. Druhý dojel rakouský závodník Christopher Eder. Dvěapůly s přehledem ovládl Anders Blacha.

Supermono
Závod jednoválcových motocyklů byl opět jasnou doménou severoirského závodníka Shauna Andersona. Zvítězil o více než minutu a čtvrt a posunul vlastní traťový rekord třídy na 2:25,085. Což je na devadesáti koňovou motorku neskutečný čas i s ohledem na to, že nejbližší soupeř jel čas kolem 2:33. O druhé místo se svedl zajímavý souboj, ze kterého se přeci jen oddělil Libor Kamenický. Svůj náskok udržel a dojel druhý. Třetí dojel těsně před Karlem Kalinou Marek Němeček.

Superbike
Už po kvalifikaci bylo jasné, že to bude vyrovnaný závod. Na mokrý druhý trénink logicky doplatili nováčci, kteří mohli na suchu jet jen pár kol dopoledne. Nejočekávanější závod víkendu měl nakonec celkem klidný průběh. Marek Červený a Didier Grams potvrdili roli favoritů a všem ujeli. Kamil Holán jel podobné tempo, ale po ztrátě ze začátku závodu už neměl šanci první dvojici dostihnout. Didier Byl polovinu závodu těsně za Markem, ale nestačil na něj a v závěru začal ztrácet. Boj definitivně rozhodli kolaři. Kamil Holán dojel pohodlně třetí a vylepšil si při tom o kousek osobák v Hořicích, což je dobrý příslib na srpnové IRRC. Čtvrtý dojel nováček Derek Sheils. Možná jeho výkon trochu zapadl, ale po jednom tréninku jev v závodě hned 2:17 je skvělé a Derek je momentálně čtvrtý nejrychlejší nováček hořické historie. Pátý dojel Petr Bičiště a překvapivě až šestý Danny Webb – vedoucí jezdec IRRC. To je zase dobré znamení pro Marka a Didiera – jeho hlavní soupeře v letošním boji o titul v IRRC.

Twin
Ve třídě dvouválcových motocyklů byl černým koněm závodu Petr Najman. A oprávněně. V kvalifikaci si vyjel poleposition a v úvodu závodu se pověsil na záda vedoucího Davida Hanzalíka. Počkal si zkušeně na jeho zaváhání, využil ho a poprvé v Hořicích zvítězil. Tak mladého vítěze nemají Hořice každý den. Vždyť o víkendu mu bylo teprve jednadvacet. Druhý dojel Hanzalík a třetí Marek Stibor.

Zatáčky se prostě opět povedly a ani nebudeme dlouho čekat a závody se do Hořic zase vrátí. V srpnu jedou na stejné trati klasici a hlavně pak šampionát IRRC, který je letos obzvlášť nabitý. 

Kompletní výsledky

Fotogalerie

Milan
comments powered by Disqus
http://www.rstmoto.cz