Články  |  Shop  |  Foto  |  Kalendář 
Startovní listiny pro 300 ZGH 2018
Za týden se pojede závod s největší tradicí u nás. Letos má navíc hodně zajímavé složení startovních listin. Poslední roky byly Zatáčky trochu ve stínu srpnového IRRC. Příští víkend se ale srpnovým závodům minimálně vyrovná. Hlavně ve třídách supersport a superbike to bude hodně zajímavě obsazený závod.

Superbike
Tak obsazený závod litrů v květnu v Hořicích nepamatujeme dost dlouho. Uvidíme rekordmana okruhu Marka Červeného a druhého nejrychlejšího na hořickém okruhu Didiera Gramse z Německa. Nebude chybět ani exrekordman Kamil Holán. Na startovce je i pátý nejrychlejší muž hořické historie Petr Bičiště. Nebudou chybět ani další tři naši z IRRC – Aleš Nechvátal, Pavel Tomeček a Tomáš Borovka. Roli pátého nejrychlejšího nováčka bude chtít letos potvrdit Danny Webb a hodně zvědavý jsem na dva nováčky z ostrovů. Ze zkušeností Marka Červeného by mohl těžit nový týmový kolega Jamie Coward a mezi nejrychlejší nováčky by se mohl zapsat i Derek Sheils, který minulý víkend vyhrál závod irského mistráku v Tandragee.

Supersport
Závod šestek bude mít letos zajímavý náboj. Favoritem je určitě loňský vítěz Kamil Holán. Otázkou ale je v jaké formě přijede Michal Dokoupil a Wolfi Schuster. I oni umí být v Hořicích rychlý, ale poslední dobou se oba potýkali se zdravotními problémy. Černým koněm závodu je Matthieu Largive. Už v Hengelu ukázal, že to má pořád v paži a myslím, že Hořice mu nebudou dělat nejmenší problém. Jasně, na Kamila třeba mít hned nebude, ale co když jo? O bednu by mohl klidně zabojovat i domácí Michal Vecko, který byl vloni rychlý při IRRC a pohled z bedny na cílovku zná i Rakušan Jochen Rotter. Riči Sedlák má také v Hořicích velmi pěkný osobák, ale letos se zatím nějak nedostal do tempa, které umí. Třeba to v Hořicích zlomí. Nezatracoval bych ani trojici Němců Schmitz, Gaube a zejména pak Walther. Thomas Walther drží desátý nejrychlejší čas na šestce a určitě nebude mít k bedně daleko.

Twin
Upřímně už jsme asi viděli lépe obsazené twiny v Hořicích. Na startovce je Michal Dokoupil – rekordman okruhu v této třídě, ale to byl v Brně také a nakonec vytáhl jen šestistovku. Ve startovní listině nenajdeme držitele druhého až čtvrtého nejrychlejšího času. Čistě statisticky mezi favority patří Marek Stibor, Honza Markalous a David Hanzalík. Kartami bude chtít určitě zamíchat Petr Najman, který vyhrál jak v Brně, tak ve Starém Městě. Na rozdíl od posledních let to bude převážně česká záležitost. Na startovce jsou zahraniční jména, ale je málo pravděpodobné, že by přespolní zasáhli do boje o bednu.

Supermono
Po loňském debaklu je favorit pro závod jednoválců celkem jasný. Shaun Anderson ze Severního Irska. Vloni všem dal takový vagón, že bych se hodně divil, kdyby mu letos někdo stačil. O bednu by se mohl poprat domácí matador Libor Kamenický, Karel Kalina, nebo Marek Němeček. Zatápět bude určitě i německé duo Kehrer a Zornweg.

125 GP + 250 CRR
Hlavně malá GPéčka nabídnou v Hořicích často pěkný závod. Je jich už velmi málo, ale takové to každoroční čekání, jestli přidá Olda Podlipný, nebo Patrik Kolář své deváté vítězství. Nebo zvítězí Michal Savinkov? Případně někdo ze zahraničí jako Steffen Gramer či Christopher Eder? Na dvěstěpadesátce je jasným favoritem Anders Blacha, ale znáte to – dvoutakt. To může dopadnout všelijak.

125 SP
Malá SPéčka jsou v Hořicích vždy hodně sledovaný závod. Už jen proto, že v žádné jiné třídě nenajdete tolik borců z Hořic a okolí. Mezi favority závodu bude patřit určitě rekordman Radek Lamich, Martin Sedlo, ale třeba i jeho táta Miroslav. O bednu by mohl zabojovat domácí Marek Zima, nebo Petr Kolář. Rychlý byl vloni i Michal Vecko, nebo Miroslav Sloboda.

Příští víkend bude co sledovat. Tradiční český road racingový podnik je tu a doufejme, že si ho všichni řádně užijeme.

Milan
comments powered by Disqus
http://www.rstmoto.cz