Články  |  Shop  |  Foto  |  Kalendář 
Jarní cena Brna už tento víkend
První letošní závod je opravdu brzy. Už tento víkend. Program začíná v pátek ráno a tak se podíváme, co jezdce a fanoušky na brněnském automotodromu čeká. Jestli už se nemůžete dočkat prvních závodů letošní sezóny, tak si určitě udělejte na víkend volno.

K vidění budou všechny možné třídy od dvoutaktních produkčních 125 a 250 až po ostré dvoutaktní 125 GP. Ze čtyřtaktních tříd uvidíte malé Moto3 a stále populárnější třístovky, které se pořád poměrně čerstvě jedou i v mistrovství světa. Uvidíte i starší čtyřválcové 400, jednoválcová supermona a dvouválcové twiny. Třešničkou na dortu budou šestistovky, tedy třída supersport a hlavně pak litry, tedy superbiky. Kdo má rád veterány, ten si na své také přijde. Uvidíme dle startovních listin stroje od třicátých let až po ty „novější“ z roku 1979.

Zajímavým doplněním programu budou i závody mezinárodní Sidecar Trophy. Závody s velmi silnou účastí zahraničních posádek.

Závodní zimní moto pauza bude ukončena už v pátek ráno. Celý pátek jsou na programu tréninky všech tříd. V sobotu se pojedou kvalifikace a odpoledne pak první závody pro všechny třídy.  V neděli je na programu ranní warm up a odpoledne se pojedou druhé a delší závody všech tříd.

Kompletní harmonogram podniku

Ve všech dnech budou otevřeny tribuny C, T3 a T5 včetně parkování. Vstup na ně bude zdarma.
Do paddocku vstupné 150 Kč/den (pouze v sobotu a neděli). Děti do 14-ti let, senioři narození 1951 a starší a ZTP vstup do paddocku zdarma!

Oba závody Jarní ceny Brna se počítají do MČR, které se jede pod organizací CAMS. Protože je závodů jen pět a dva z toho se jedou v Brně, nemohou jezdci, kteří cílí na titul mistra ČR pod touto organizací Brno vynechat. Samozřejmě spousta jezdců pojme Brno spíše tréninkově, protože mají vyšší cíle, než zmiňovaný šampionát, ale i na ně bude určitě pěkná podívaná. Tak doražte. Vypadá to na pěkné počasí a letos by ani nemuselo sněžit, jako vloni …

O startovních listinách jsme psali zde.
Fotogalerie z loňského ročníku.

Milan
comments powered by Disqus
http://www.rstmoto.cz