Články  |  Shop  |  Foto  |  Kalendář 
Česká účast v IRRC 2018
IRRC pojede letos pět českých jezdců, což je méně, než v posledních letech. O dva stálé české účastníky letos přijdeme, ale zase budeme mít jednoho nového. Kluky letos čeká zase o něco silnější konkurence a udržet pozice ze sezóny 2017 nebude vůbec snadné.

Superbike
V litrech už jsme měli silnější sestavu. Letos nepojede poslední roky zrychlující Petr Bičiště, takže nám rovnou vypadl jeden český jezdec z první desítky. Nepojede ani Josef Lukšík, který se vloni ani na starší technice neztratil. Nově naskočí Tomáš Borovka a hlavně máme poprvé kandidáta na titul v královské třídě. Takže z českého pohledu to zase taková nuda nebude. Navíc mají naši výhodu dvou domácích okruhů.
#12 Aleš NechvátalDAFIT moto racing – Yamaha R1
Alda je v IRRC od začátku, kdy ho naši jednou jako stálí jezdci. Čeká ho tedy pátá sezóna. Bohužel skoro žádnou neměl kompletní a bezproblémovou. Snad to letos vyjde. Konkurence v jeho třídě je ale hodně silná a každý bod do celkového pořadí bude pro něj určitě velmi cenný.
2017 – 16. místo
2016 – 11. místo
2015 – 11. místo
2014 – 5. místo

#13 Pavel TomečekOrange racing – Kawasaki ZX10R
O Pavlovi jsem vloni psal, že bude těžké obhájit desáté místo v takové konkurenci. No a on byl celkově devátý. Znova bych chtěl napsat, že v letošní konkurenci bude obhajoba takového výsledku hrozně těžká, ale kdo ví. Třeba bude v první desítce potřetí v řadě a tuším, že to je i cíl jihočeského závodníka.
2017 – 9. místo
2016 – 10. místo
2015 – 16. místo
2014 – 9. místo

#45 Marek Červený - Wepol Racing by Penz 13 – BMW S1000RR
Marek jede také pátou sezónu v IRRC. První tři jel na supersportu a dvakrát získal titul. Vloni jel poprvé na litru a byl druhý. Letos po absenci loňského mistra je jeden z hlavních kandidátů na titul v IRRC. Nebude to mít ale vůbec snadné a vzhledem ke konkurentům bude i zopakování loňského výsledku úspěchem.
2017 – 2. místo (Superbike)
2016 – 1. místo (Supersport)
2015 – 1. místo (Supersport)
2014 – 3. místo (Supersport)

#74 Kamil HolánMc Race - BMW S1000RR
I Kamil má před sebou pátou sezónu a druhou, ve které pojede obě třídy. Vloni se mu na litru moc nedařilo. Nakonec z toho bylo slušné osmé místo, ale Kamil mířil výše. První desítka se zdá být pro Kamila povinností, ale určitě by se rád konečně podíval do první pětky IRRC.
2017 – 8. místo
2016 – 8. místo
2015 – 7. místo
2014 – 11. místo

#84 Tomáš Borovka - Motor Dzear Team – Yamaha R1
Tomáš bude v IRRC nováčkem. Kromě českých okruhů si vloni zkusil i Frohburg, takže polovinu okruhů IRRC zná. Tam by měl hlavně sbírat své první body do šampionátu. Jinde to ale bude mít těžké. Konkurence je vysoká. Na druhou stranu si v IRRC určitě dobře zazávodí a je dobře, že se našel další český odvážlivec, který do IRRC jde.

Supersport
V šestkách to je poslední roky s českou účastí slabší. Vloni nás reprezentoval Vladimír Šnajdr, který letos už IRRC nepojede. Jediným českým zástupcem tak zůstává Kamil Holán.

#174 Kamil Holán – DAFIT moto racing – Yamaha R6
Kamil pojede opět obě třídy, což je samo o sobě dost masakr. Vloni byl čtvrtý, ale to byla úplně jiná konkurence, než letos. Obhájit toto umístění nebude vůbec snadné. Na druhou stranu přes zimu Kamilův tým vychytává novou R6, tak uvidíme.
2017 – 4. místo

Milan
comments powered by Disqus
http://www.rstmoto.cz