Články  |  Shop  |  Foto  |  Kalendář 
Jan Markalous: Cíl je mistr republiky v twinech
Vloni sahal po prvním titulu mistra republiky ve své třetí sezóně na přírodních okruzích. V posledním závodě o něj ale přišel. Co plánuje pražský závodník Honza Markalous na letošek? Zůstane u dvouválců, nebo ho čeká posun dál? Jaké závody pojede?

Nejlepší výsledky v sezóně 2017
Vicemistr ČR ve třídě twin pod Autoklubem ČR
Nový osobák v Hořicích – 2:30,277 (6. nejrychlejší na twinu v historii okruhu)
4. místo 300 ZGH – Hořice
5. místo – Havířovský Zlatý Kahanec
5. místo – Ostrava Radvanice „Okruh Františka Bartoše“
13. místo – Frohburg race 1
9. místo – Frohburg race 2

Honzo, vloni to pro tebe byla zatím třetí sezóna, nepletu se?
Ano Milane, máš pravdu. Vloni to byla třetí sezóna na přírodních tratích a myslím si, že velmi vydařená. Během těch dvou sezon, kdy jsem se učil a získával zkušenosti, jsem hodně padal a zbytečně riskoval, když se teď nad tím zamyslím. Tyhle všechny aspekty mi pomohly vloni k lepším a stabilním výsledkům. Jsem velmi rád za to, že vidím sám na sobě větší a větší progres.

Takže zatím nejlepší sezóna…
Ovšem, nejlepší výsledek to v loni byl.  Jak na jednotlivých závodech, kde jsme se pravidelně umisťovali do top5, tak i celkové umístění bylo dobré.

Kterého výsledku si vážíš nejvíc?
Vážím si všech výsledků, ale nejvíce si cením zatím nejlepšího umístění v Hořících, kde jsem byl čtvrtý. Věřím, že těch lepších výsledků bude přibývat. Je za tím velký kus práce celého týmu a jak se říká, nic není zadarmo.

Tímto bych chtěl poděkovat všem, kdo mi pomáhají. Mufovi, který mi pomáhá se vším ohledně motorky a dalších věcí, který jsou nezbytný pro závody. Ale i Stenlymu a Bobrovi, kteří už to se mnou táhnout od začátku a snaží se mi také velmi pomoct a vždy, když si něco vymyslím, dokáží to nějak zařídit. Samozřejmě tátovi, celé rodině, která mě podporuje a fandí mi a mé přítelkyni, která to se mnou nemá jednoduché. Přece jenom má táta bohaté zkušenosti a musím se přiznat, že mi to nesmírně pomáhá. Velký dík patří i Vojtovi Kolomazníkovi z P4W, Radkovi a Rýšovi z DK auto-moto racingu a panu Havlíkovi.

Titul mistra ČR ti utekl jen těsně. Co musíš udělat příště lépe, aby se to povedlo? Vypadalo to nadějně ještě před posledním závodem…
Je pravda, že titul mi utekl o kousek, ale věděl jsem, že poslední závod v Radvanicích nebude snadný. Věřil jsem si tam, protože jsem tam rok předtím zajel poleposition.

Ale nějak jsem se nemohl dostat na časy z ročníku 2016. To byla jedna z příčin, proč to nevyšlo. Motorka byla připravená a bylo to jen o mě, ale já jsem toho nevyužil. To se bohužel stává.

Zůstáváš na příští rok ve třídě twin, nebo plánuješ přestup?
Určitě pojedu opět třídu twin. Přestup zatím neplánuji, spíš bych chtěl přidat třídu supersport, ale zatím to není finančně reálné. Uvidíme. Třeba na Jarní ceně pojedu i šestku.

Provádíte s mechanikem nějaké úpravy na technice přes zimu?
Hned po Frohburgu jsme celou motorku do šroubku rozebrali a dělá se repas motoru a nějaké detaily se vylepšují.

Co plánuješ na letošní sezónu?
Letos plánujeme v první řadě jet opět celý šampionát MČR twin pod Autoklubem ČR. Letos se snad povede konečně start v belgickém Chimay. Opět chci zakončit sezónu v německém Frohburgu. Chtěli jsme jet letos znovu po roce do Finské Imatry, ale bohužel se tam ani letos twiny nepojedou.

Jaké jsou cíle? Předpokládám, že titul mistra ČR ve třídě twin…
Pořád se koukám dopředu, takže ano budeme se s celým týmem snažit vybojovat titul mistra republiky. Ale je důležité brát vše s pokorou a zůstat nohama na zemi a tvrdě pracovat a výsledek se dostaví.  Budeme lépe připraveni a věřím, že se podaří o něco lepší výsledek, než v loňském roce.

Letos bude ještě větší konkurence, než v loňském roce. Myslím si, že minimálně šest lidí bude mít letos motorky a ruce nato, jet o titul. Cíl je odjet celou sezónu bez vážnějších problémů. Důležité je si to užít a mít dobrý pocit, že pro to člověk udělal maximum.

Milan
comments powered by Disqus
http://www.rstmoto.cz