Články  |  Shop  |  Foto  |  Kalendář 
McGuinness mění Hondu za Norton!
Dlouho se o tom psalo a spekulovalo. Už asi měsíc je jasné, že největší žijící legenda IoM TT John McGuinness, se nedohodla na prodloužení spolupráce u Hondy. Spekulovalo se, kam budou jeho kroky směřovat a potvrdilo se, že na nejlepší cestě je jednání u Nortonu. Nesmrtelné spojení Honda a McPint končí a spojení dvou anglických legend začíná!
Je to tak. Pro nás staromilce je to škoda. Stejně jako Joey Dunlop i druhý nejúspěšnější jezdec historie TT John McGuinness spojil drtivou část své kariéry s týmem Honda TT Legends i když se jmenoval různě. John se ale vrací na závody po zranění, které si způsobil na NW200 v loňském roce a říká se, že za to mohla právě technická závada na novém Firebladu. Už před měsícem John oznámil, že se s Hondou na pokračování spolupráce nedohodl a sám řekl, že je teď jen bývalý zedník se zlomenou nohou a že není pro nikoho moc zajímavý

Novou energii ale zdá se přinesla dohoda s Nortonem. Obě strany mluví s superlativech. Sám jezdec připomněl, že Steve Hislop také přidal ke svým mnoha vítězstvím jedno na Nortonu v roce 1992. Že by ho John chtěl napodobit? Zdá se že ano. Je pravdou, že Norton je momentálně jednou z nejrychlejších motorek na top speed na ostrově. Vloni na něm byl Josh Brookes šestý při senior TT a co si budeme povídat - McPint má na ostrově najeto o hodně více.

I Norton je samozřejmě spokojený, že Johna získal. Vždyť tým ve složení McGuinness&Brookes by chtěl mít asi kde kdo.

Johnovi scházejí tři vítězství na dorovnání rekordu Joey Dunlopa. Přiznejme si - to moc reálné není. Na Nortonu pojede jen Senior TT a Superbike TT, protože Norton není produkční motorka a nemůže jet jako superstock. A v těchto závodech vyhrát, je asi ten nejtěžší možný úkol. John jistě pojede i jiné třídy v jiných týmech, ale tam moc šancí nemá už dlouhá léta. 

Na jednu stranu mě mrzí, že to nebude zase s Hondou, protože to bylo až rodinné spojení. Kdo pamatujete Johna někde jinde? To už je tak dávno. Na druhou stranu je to spojení legend a to bez přehánění. Norton je spojen s TT neodmyslitelně stejně, jako big John!

Tak uvidíme :)

Milan
comments powered by Disqus
http://www.rstmoto.cz