Články  |  Shop  |  Foto  |  Kalendář 
Tým Penz13.com míří do IRRC superbike 2018
IRRC roste každým rokem a jinak tomu nebude letos. Vstup do šampionátu oznámil jeden z nejlepších týmů věnujících se road racingu. Parta kolem bývalého úspěšného závodníka Rico Penzkofera. Těšit nás může i složení týmu. Jde o tři skvělé piloty a nejlepší na tom je, že jede je Čech.

Tým Penz13.com se vloni kromě IoM TT a Macau GP zúčastnil i menších závodů na kontinentu. V květnu se úspěšný závodník Rico Penzkofer po letech vrátil do Hořic v roli týmového šéfa. V červenci si pak tým vyzkoušel finskou Imatru, kde sbírali jedno vítězství za druhým a sezónu zakončili kousek od rodiště principála ve Frohburgu. Tam vyhrál Danny Webb a vlastně i Marek Červený. Tím se dostáváme k jezdeckému obsazení.
Tým, který bude mít letos celý název WEPOL BMW Racing by Penz13.com, pojede celé IRRC superbike 2018 se třemi jezdci.

Danny Webb se poslední roky úspěšně přeorientoval z motodromů na přírodní okruhy. Vloni mu sezónu sice pokazilo zranění na IoM TT, ale do kolotoče naskočil vítězstvím ve Frohburgu ve skvělé konkurenci, takže to zase tam smolná sezóna nakonec nebyla. Má zkušenosti s mistrovstvím světa v kategorii moto3. Jestli tedy vydrží u road racingu Le Grelle, tak už budou s podobnou zkušeností v IRRC dva.

Marek Červený asi představení nepotřebuje. V IRRC má za sebou čtyři sezóny. Na supersportu byl třetí, pak dvakrát seriál na šestistovce vyhrál a vloni byl druhý v premiérové sezóně na superbiku. Tratě zná velmi dobře a zázemí většího týmu mu prostě jako fanoušci českého road racingu musíme přát.

Jamie Coward je zkušený anglický závodník, který má za sebou spoustu kol na legendární TT na ostrově Man a bude určitě černým koněm seriálu. Vždyť vloni byl právě na BMW devátý v Superstock TT. Nezná žádnou z tratí IRRC, ale zkušeností má na druhou stranu na rozdávání.

Když to shrneme, tak tu máme tři kandidáty na titul. Přičíst můžeme Didiera Gramse, možná Erno Kostamo bude letos rychlejší a třeba si svůj konec rozmyslí Sebastien Le Grelle. Takže možná šest borců pojede o titul? To chceš! A na závěr nezbý než připomenou, že tohle všechno budeme mít v ČR letos dvakrát, viz kalendář.

Zdroj: speedweek.com
Milan
comments powered by Disqus
http://www.rstmoto.cz