Články  |  Shop  |  Foto  |  Kalendář 
IRRC 2018 – přihlášky, startovné, kalendář a prize money
První letošní článek bude spíš pro jezdce, než pro fanoušky. Protože ale budeme jedinou zemí, kde se pojedou dva závody IRRC v sezóně 2018, tak by bylo dobré, aby se přihlásilo více našich jezdců. Přeci jen to cestování nebude tak nákladné, jako jiné roky.

Přihlášky
Najdete zde. Termín odeslání přihlášek a zaplacení startovného je 1. dubna, ale po zkušenostech z let minulých to pošlete mnohem dříve. Hlavně ve třídě superbike bude určitě brzy plno.

Startovné
Už dva roky po sobě zdražuje. Nyní je to 1300 eur. Naštěstí českým jezdcům přeje kurz eura, takže to zdražení vlastně ani není. Znamená to při rozpočítání na šest podniků cca 5500 Kč za víkend, kde se jednou dva až tři tréninky a dva závody. Pokud si to do konce března někdo rozmyslí, tak mu pořadatel peníze vrátí v plné výši. Pokud si to rozmyslí do konce dubna, tak se vrací polovina. Není to sice málo peněz, ale oproti motodromům je to startovné za hubičku.

Pravidla
Stejné jako vloni. Přečíst si je v angličtině můžete zde.

Kalendář
Už jsme ho sem dávali dříve, ale teď je konečně oficiální. Začne se v Hengelu na úzké trati s velkou tradicí a luxusním novým povrchem. Pokračovat se bude u nás v Těrlicku, kam se IRRC vrací a pořadatel tam plánuje velké věci. Následovat bude finská Imatra, což je bezesporu největší akce ze závodů IRRC. Navíc tam pořadatel pravidelně jezdcům platí náklady na dopravu, takže se naši jezdci nemusí bát vysokých výdajů. Většina jiných závodů je vyjde dráž. Druhá polovina sezóny začne v populárním Chimay na nejstarší trati šampionátu. Z Belgie se pak posune kolotoč do Hořic, na nejhezčí trať šampionátu. V záři pak bude tradiční velké finále ve Frohburgu.

5. –  6. Května - Hengelo (NED)
16. – 17. Června - Těrlicko (CZE)
6. – 8. Července - Imatra (FIN)
27. – 29. Července - Chimay (BEL)
18. – 19. Srpna - Hořice (CZE)
23. – 24. Září - Frohburg (GER)

Prize Money
Startovné sice roste, ale prize money zase tolik ne. Náklady pořadatele ale rostou a to je tak všude.

Jedny částky se vyplácí za závody. Jezdci dostanou malý příspěvek od prvního do desátého místa. Pokud například jezdec vyhraje oba závody, obdrží ve třídě superbike 340 eur. Pokud bude dvakrát pátý, bude to 140 eur a tak dále. U supersportů je to o trochu méně, protože je tam všeobecně menší konkurence.

Podstatně vyšší částky získají jezdci za celkové umístění v šampionátu. Vítěz superbiků získá 2700 eur a postupně se částky snižují až ke dvacátému místu. Například i za desáté místo celkově získají jezdci 500 eur. U supersportů je to opět o trochu méně.

Všeobecně to vychází tak, že jezdci, kteří jedou v první desítce dostanou startovné zpět na odměnách.

Milan
comments powered by Disqus
http://www.rstmoto.cz