Články  |  Shop  |  Foto  |  Kalendář 
Saiger mění zelenou za modrou
K Horstu Saigerovi poslední roky neodmyslitelně patřila zelená Ninja od Kawasaki. To se ale s novou sezónou mění. Závodník z Lichtenštejnska přechází na Yamahu a bude mít šestistovku i litra od stejné značky. Proč je to neobvyklý a možná trochu riskantní krok?

Saiger patří poslední roky k širší špičce světového road racingu a sbírá úspěchy na prakticky všech velkých závodech. A to není u jezdce z kontinentu vůbec obvyklé. Například na Isle of Man TT byl už devětkrát v TOP 20 a už má doma slušnou sbírku stříbrných replik. Vždy u jeho jména byla uvedena v kolonce „technika“ Kawasaki. A to se má příští rok změnit.

Lichtenštejnský závodník se domluvil s dovozcem Yamahy z Švýcarska a bude mít k dispozici novou R6 ve třídě supersport. To se zdá být logická volba. Příští rok už snad budou s novou eršestkou větší zkušenosti, než letos. Volba superbiku R1 je diskutabilní. Yamaha současné generace není zrovna stroj, který by sbíral úspěchy. V road racingu na ní nejlépe jede William Dunlop a je rád, když se vejde do první desítky třeba právě na TT. Doba, kdy jezdci na předminulé generaci Yamahy sbírali jeden pohár za druhým, je pryč. Na druhou stranu by měl mít Horst pod zadkem ostřejší „M“ verzi a navíc si se strojem prý dobře rozumí. Sám uvedl, že se do stroje vyloženě zamiloval při testování v Aragonu.

Pro Horsta je na příští rok priorita jasná. NW 200, Macau GP a hlavně IoM TT. Kromě toho pojede zase MS endurance a bohužel kvůli němu nepojede u nás Těrlicku, kde se po letech ukáže konkurence z IRRC. Oschersleben je totiž ve stejném termínu. Za to by se mohl ukázat ve Frohburgu, takže část českých fanoušků ho v sezóně 2018 jistě uvidí.

Milan
comments powered by Disqus
http://www.rstmoto.cz