Články  |  Shop  |  Foto  |  Kalendář 
Macau GP – výsledky předčasně ukončeného závodu
Padesátá první Macau GP byla nakonec předčasně ukončena. Po pádu jednoho z jezdců v sedmém kole se započítávají výsledky z konce kola pátého. Vítězem se stal Glenn Irwin ze Severního Irska na Ducati.

Na začátku závodu skvěle odstartoval Martin Jessopp a poleman Irwin se propadl na třetí místo. Ještě během prvního kola se Irwin dostal na první místo a začal si budovat náskok. Marek Červený byl po prvním kole devatenáctý a Petr Bičiště dvacátý čtvrtý. Ve třetím kole odstoupil dobře jedoucí Derek Sheils se Suzuki pro technickou závadu. Ve stejném místě v kole čtvrtém dostoupil i Bel Wylie s Bimotou. Naši se tak dostali o pár pozic výše. Hickman postupně dotahoval vedoucího Irwina a vypadalo to na pěkný souboj ve druhé polovině dvanáctikolového závodu. Irwinovi navíc viditelně začala odcházet pneu a Hickman jel výrazně jistější a asi i rychlejší stopu. Ve stejný moment a ve stejném místě jako Wylie a Sheils skončil Dan Hegarty. Bohužel ne kvůli technické závadě, ale velmi vážnému pádu. Vypadalo to opravdu ošklivě a celkem dlouho trvalo, než se k jezdci někdo vypravil, přitom pořadatele viditelně stáli kousek od ležícího Hegartyho. Každý kdo to viděl aspoň na obrazovce, tak asi tuší, že to není žádný med. Není ale zatím žádná oficiální zpráva a byl vidět zasahující vrtulník, tak prostě držme palce.

Nejrychlejší kolo s hodnotou 2:24,094 zajel Glenn Irwin a rekord Stuarta Eastona z roku 2010 tedy stále platí. Mimochodem je to teprve čtvrté vítězství na Ducati v tomto závodě a je to poprvé, co na Ducati nevyhrál Michael Rutter.

Výsledky se tedy počítali z konce pátého kola

1. Glenn Irwin
2. Peter Hickman +1,3
3. Michael Rutter +8,6
4. Martin Jessopp +11,1
5. Conor Cummins +15,8
6. Gary Johnson +16,8
7. Dean Harrison +19,6
8. Lee Johnston
.
.
13. Didier Grams +30,2
.
16. Marek Červený +34,2
.
20. Petr Bičiště +49,3

Aktualizace 18.11. 12:00

Trať v Macau si dnes bohužel vybrala daň nejvyšší. Podle oficiálního prohlášení pořadatelů Daniel Hegarty podlehl svým zraněním z hrozivého pádu v dnešním závodě.  Nebyl to žádný zelenáč. Měl zkušenosti s Macau GP, ale také měl za sebou 22 úspěšně dokončených závodů na TT, kde byl 11x v TOP 20. Pro jeho tým je to letos už druhá krutá rána poté, co přišel o život Gavin Lupton, který havaroval na Ulster GP. Nezbývá než popřát hodně sil rodině, přátelům a skvělému týmu Top Gun Racing.

Milan
comments powered by Disqus
http://www.rstmoto.cz