Články  |  Foto  |  Kalendář 
Startovky pro Frohburg a bohatá česká účast
Už to tak bývá, že do Frohburgu vždy dorazí slušná česká účast. Vloni už to vypadalo, že tento trend opadá, ale teď se zdá, že českých jezdců dorazí opět hodně. Tento článek není ale jen o nich. Celkově jsou startovní listiny pro poslední závod IRRC velmi zajímavé a to nejenom ve třídách samotného šampionátu. Srovnatelná byla letos jen Imatra. No dobře, tak to bylo ještě o trochu dál. Každopádně jestli máte pocit, že v Hořicích se v srpnu sešla dobrá konkurence, tak přijeďte do Německa. Tam jsou ještě o kus dál.

IRRC Superbike
To nejlepší z IRRC a bonus od Penze k tomu. Tak by se dala shrnout startovní listina toho nejlepšího, co o víkendu bude k vidění. Penz přiveze tradiční trio Danny Webb, Alex Polita a Dan Kneen. Z IRRC střelců pojede o bednu Sebastien Le Grelle, Marek Červený a Didier Grams. Překvapit by mohli i Erno Kostamo a Johan Fredriks. Z našich se představí ještě Petr Bičiště, Kamil Holán, Pavel Tomeček, Aleš Nechvátal, Josef Lukšík a na divokou kartu pojede Tomáš Borovka, Zdeněk Sedlák a Jiří Petrla. Upřímně zažili jsme v Německu už větší hvězdy. Nebude Rutter, ani Dunlop, ale on Dan Kneen taky letos stál na bedně na TT, Polita s Kneenem čerstvě přivezli bednu z EWC a tak bude na co koukat.

IRRC Supersport
O titul pojede trio Joey den Besten, Thomas Walther a Pierre Yves Bian. Z našich se tradičně představí Kamil Holán a Vladimír Šnajdr. K nim se na divokou kartu přidají Richard Sedlák a ze Slovenska čerstvý navrátilec z ostrova Man Miroslav Sloboda.

Open Superbike
Prakticky srovnatelné obsazení, jako v případě stejné třídy v rámci IRRC. Jenom nebude Le Grelle a místo něj se představí William Dunlop. Tím bude rodinná návštěva kompletní. Byli tu Joey, Robert, Michael, William i Gary. William jel naposledy v roce 2008, takže to máme návrat po dlouhých devíti letech.

Z našich pojede Marek Červený, Aleš Nechvátal, Pavel Tomeček, Petr Bičiště a Tomáš Borovka.

Open Supersport
Hlavní hvězdou bude určitě William Dunlop a konkurovat mu bude vedoucí trio z IRRC ve složení Joey den Besten, Thomas Walther a Pierre Yves Bian. Otázka je jestli nastoupí i do závodu, protože pro ně bude hlavní získávat body v IRRC a neriskovat jinde. Z našich nepojede nikdo, ale Slováky zastoupí Miro Sloboda.

Twin
Twiny budou zajímavé už jen proto, že se představí nádherný motocykl Paton, který letos vyhrál TT v této třídě. V sedle bude Stefano Bonetti, který na stejném stroji dojel pro skvělé páté místo právě na TT. Letos se mu povedlo být i osmnáctý na litru na TT, takže žádný šumař.
Mám radost, že k výletu za čáru se rozhoupalo hodně našich borců. Představí se Petr Najman, Honza Markalous, David Kužela a Marián Blažek. Slovensko budou zastupovat Hanzalíkovci.

FIM Supermono
Na Frohburský trojúhelník zavítají evropská supermona, což je to nejvíc, co ve skomírající třídě můžou jezdci jet. Tím pádem nebude chybět náš Libor Kamenický. Favoritem bude vloni skvěle jedoucí Shaun Andersson, který vyhrál i u nás v Hořicích. Jestli můžou supermona dnes něco nabídnout, tak tohle bude ono.

2takt
Cvajtaktů má být podle startovky opravdu hodně. Bohužel tam neuvidíme nikoho z našich. Perličkou ale bude představení Gary Dunlopa. Syn slavného otce Joeyho, který dal jméno celému závodu ve Frohburgu (Joey Dunlop open) nejezdí zase tak často a už vůbec ne mimo rodné Irsko. Prostě svátek. 

Milan
comments powered by Disqus
http://www.rstmoto.cz