Články  |  Foto  |  Kalendář 
Proč jet o víkendu do Těrlicka?
Letošní závody v Těrlicku měly namále. Problémy s financováním závodu a nejasné pořadatelství, které organizátor tak trochu pinkal mezi oběma organizacemi. Nakonec se dobrá věc podařila a závody budou. Samozřejmě se problémy projevily na startovních listinách, ale musím uznat, že jsem to čekal o dost horší. Ve třech nejsilnějších třídách čeká diváky skvělá podívaná.

O jezdecké účasti se dočtete níže a stojí to za to. Pořád je Těrlicko jeden ze tří českých velkých podniků a konkurence v litrech i šestistovkách se dá letos plně srovnat ze závodem 300 ZGH v Hořicích.

Těrlicko poslední roky trápilo počasí a ani tento víkend nevypadá nijak růžově. Přál bych pořadatelům hezké počasí a velkou diváckou návštěvu, ze které plyne logicky slušný finanční příjem. To potřebují všechny podniky u nás, takže prosím - doražte. :)

Superbike
Jestli kvůli něčemu do Těrlicka vyrazit, tak je to rozhodně závod nejsilnější kategorie. Opětovná účast jednoho z nejlepšího road racerů kontinentální Evropy Horsta Saigra, je sama o sobě velkým tahákem. Horst má za sebou velmi úspěšnou TT a je favoritem číslo jedna pro závod na rychlé trati v Těrlicku. Jestli ho může letos někdo ohrozit, tak je to Marek Červený, který vyhrál tři závody v řadě a kombinace jeho formy a dobré techniky by mohla na Saigera stačit. Sílu svého BMW určitě ukáže i Petr Bičiště. Na bednu se ale bude tlačit i Kamil Holán, kterému se loňské Těrlicko moc nepovedlo. Velké zkušenosti s Těrlickem má i Aleš Nechvátal, který pojede na Yamaze. Černým koněm závodu je Pawel Szkopek z Polska. O tom, že to je hodně rychlý závodník nikdo nepochybuje, ale přeci jen nemá zkušenosti s přírodní tratí. Podle mě může klidně vyhrát, nebo být mimo první pětku. Sám jsem zvědavý, jak se s tím polský rychlík popere.

Supersport
Šestistovky jsou po odchodu Marka Červeného a minimální účasti Michala Dokoupila na domácích závodech poslední dobou trochu slabší. V Těrlicku to ale bude jinak. Hlavním favoritem je určitě Horst Saiger. Pojede ale i Kamil Holán a snad dal po technických problémech dohromady svou R6 i Michal Dokoupil. Představí se i Richard Sedlák a Fracouz Xavier Denis pojede i tuto třídu. Neříkám, že bude na bedně, ale v první pětce by se pohybovat mohl. Stejně tak, jako vítěz z minulého víkendu Michal Vecko.

Twin + Supermono
Závod twinů bude patřit k tomu nejzajímavějšímu v Těrlicku. Je to okruh hodně „na motor“, takže kdo má ve svém dvouválci nasypáno, tak bude mít značnou výhodu. Důležité ale je, že se sejde spousta kvalitních jezdců a že je o co jet. Konkrétně o titul mistra republiky v této třídě. Aktuální pořadí je totiž velmi vyrovnané:
1. Jan Markalous             51 bodů
2. Petr Najman                 43 bodů
3. Petr Hulín                     42 bodů
4. Martin Hulín                  38 bodů
    Marek Stibor                 38 bodů
K tomu se přidá Stefan Holz, který bude mít určitě rychlý stroj. O bednu se určitě pokusí i David Hanzalík, který vyhrál závod doma v Kopčanech, byť ve trochu jiné konkurenci. To samé platí o Petru Najmanovi, který překvapil minulý víkend v Hradci. Těrlicko je ale o hodně jiná trať. Dalším kandidátem na bednu je francouzský Xavier Denis. Toho považuji za černého koně závodu.

125 SP
Tradičně plná třída bude v Těrlicku značně ochuzena. Možná je to tím, že je to třetí víkend a třetí závod v řadě. Možná ale i tím, že okruh v Těrlicku je pro techniku malého SP skutečný mordor. Každopádně mezi favority patří otec a syn Sedlové a o bednu pojede určitě i Petr Kolář a Marek Zima.

125 GP + 250 SP
Účast ostrých 125 je hodně žalostná a ani produkčních 250 se nepřihlásilo mnoho. Očekávám souboj mezi Ederem a Kolářem, kteří jedou na motocyklech specifikace 125 GP.

Pojedou i klasici, kterých je ale přihlášených jen 13 a to se ještě rozdělí do 5 tříd. Takže kdoví jakou bitvu nečekejme.

Milan
comments powered by Disqus
http://www.rstmoto.cz