Články  |  Shop  |  Foto  |  Kalendář 
Marek Červený o víkendu zahájí třetí desetiletí v Hořicích
Nejsem žádný talent na titulky, ale prostě Marek Červený bude závodit v Hořicích už třetí desetiletí. Zdá se vám to divné a říkáte si, že nemůže být tak starý? Možná se budete divit. Marek už je skutečný inventář hořického okruhu.

Marek startoval v Hořicích poprvé na 125 GP v roce 1996. Bylo mu tenkrát patnáct a dojel třetí. Prosím vás to byl rok, kdy jsme byli teprve 3 roky Česká republika, Vašek Havel byl prezident, Andreje nikdo neznal, skoro nikdo neměl mobil a ty internety byly vesmírná technologie. O rok později byl šestý na šestistovce a myslím, že moc mladších lidí na motorce toho objemu Hořice nejelo. V roce 1999 byl jednou druhý a jednou třetí. To mu bylo devatenáct a už měl na kontě tři bedny.

Následně se dva roky ve výsledcích neobjevil, aby v roce 2002 zajel další třetí místo. Tentokrát na litrové Hondě. Po dlouhých sedmi letech v roce 2009 zajel další bednu. Byl druhý na litrové Suzuki. To už byla jeho pátá. Vítězství ale pořád unikalo.

V roce 2010 byl čtvrtý za Michalem Fillou, Michaelem Pearsonem a Jirkou Dražďákem. Stejný výsledek předvedl i v roce 2012. V roce 2013 se to konečně povedlo. Marek vyhrál šestistovky a zvítězil i o pár týdnů později při ČTT, při které se poprvé jely novodobé motorky. O rok později byl třetí na šestistovce a druhý mezi litry. Vyhrál také jeden závod při ČTT a byl jednou druhý o stejném závodním víkendu. Pokud tedy sečteme oba podniky, tak měl Marek ve svých 33 letech 10 hořických beden.

V roce 2015 s přehledem znovu vyhrál šestistovky a v srpnu jeden závod IRRC. Vloni pak vyhrál opět s přehledem šestistovky a oba závody IRRC. K tomu přidal třetí místo při 300 ZGH mezi litry, i když jel na 600 a jedno první a jedno druhé místo při IRRC, kde jel v Hořicích po 4 letech znovu na litru na divokou kartu.

Celkem tedy:
18x na bedně
6x vítězství (3x při 300 ZGH a 3x při ČTT)

Marek je aktuálně držitelem traťového rekordu. A to jak toho absolutního na litru, tak toho na šestistovce. Je mu 36 let a je na vrcholu road racingové kariéry. Po právu bude tento víkend nejsledovanějším jezdcem na trati. V Hořicích je doma – žije jen pár kilometrů od trati a na počtu jeho fanoušků je to samozřejmě znát. Nicméně je to pořád skromný chlapík, který s vámi určitě prohodí pár vět, když to zrovna půjde a asi ani nepoznáte, že má za sebou všechno to výše zmíněné.

V Hořicích je jasným favoritem do šestistovek i do litrů. Pokud by se mu povedlo oba závody vyhrát, tak se zařadí po bok Michaela Pearsona nebo Jirky Dražďáka. Oni totiž také vyhráli Zatáčky pětkrát.

Nezbývá, než Markovi popřát hodně štěstí do dalšího desetiletí na hořické trati.

Milan
comments powered by Disqus
http://www.rstmoto.cz