Články  |  Foto  |  Kalendář 
300 ZGH Hořice – koho o tomto víkendu uvidíme?
Zatáčky v Hořicích jsou etalonem mezi domácími závody na přírodních okruzích. Opět se v květnovém termínu sejde na tomto krásném okruhu domácí špička, kterou doplní pár jezdců ze zahraničí. Letos v kvalitě jezdeckého obsazení jasně vyčnívá třída superbike. Podíváme se ale i na ostatní třídy a na to, koho v nich o tomto víkendu zahlédnete.

Superbike
Začnu od toho nejzajímavějšího a vyberu si ze startovky pár jmen.

#45 Marek Červený
Jasný favorit nedělního závodu a aktuální držitel traťového rekordu pojede opět na BMW. Letos předvádí velmi kvalitní výkony, a pokud se nic vážného nestane, tak bych se hodně divil, kdyby nebyl v neděli minimálně na bedně.

#74 Kamil Holán
Jestli může o triumf Marka připravit někdo z našich, tak je to zejména Kamil, který byl také držitelem traťového rekordu, ale vloni se potýkal s technickými problémy. Letos má ale nové BMW a spoustu motivace odčinit loňské trápení.

#26 Didier Grams (GER)
Mezi Markem a Kamilem držel chvilku traťák i Didier Grams z Německa. Vloni navíc s Markem sdílel tempo při IRRC a podle mě je to další horký kandidát na vítězství.

#8 Lucas Maurer (CHE)
Švýcar, který letos jede nově IRRC a vloni se stal jedním z nejrychlejších nováčků historie hořického okruhu je jeden z černých koní závodu. A že jich letos není v této třídě málo. Neříkám, že by to byl kandidát na vítězství, ale na bedně by klidně být mohl.

#12 Aleš Nechvátal
Nesmíme zapomínat ani na Aldu, který už také dokázal v Hořicích zajet velmi pěkné výsledky. Na bednu za určitých okolností určitě může dosáhnout.

#14 Dan Kneen (IoM)
Asi největší neznámá letošního ročníku je originál Manxman Dan Kneen. K němu se toho dá napsat tolik, že o něm asi napíšu samostatný článek. Každopádně nečekejme nějaké ultimátní zlo. Dan přijede poprvé, a byť je to zkušený road racer, tak by na Máru a spol. mít neměl. Těžko ale odhadovat. Podle mě může být klidně šestý, ale klidně i mnohem výše….

#15 Petr Bičiště
Kimura už vloni ukázal druhým místem, že se s ním musí počítat a letos je také skvěle rozjetý. Podle mě další kandidát minimálně na bednu.

#53 Alex Polita (ITA)
Italský harcovník Alex Polita má vagón zkušeností z motodromů a až poslední roky se pomalu snaží přeorientovat na přírodní tratě. Rychlost má určitě v sobě, ale není to kdoví jaký road racer. Na druhou stranu bude mít pod sebou skvěle přípravou motorku týmu PENZ13 a navíc Hořice dromařům prostě svědčí. Spousta technických pasáží určitě nebude problém ani pro Politu a třeba i jeho uvidíme na bedně.

#99 Danny Webb
Další z jezdců z týmu PENZ13. I Danny je primárně okruhář, vždyť v MS nasbíral skoro 200 bodů. Poslední dobou ale na přírodě celkem válí. Určitě se adaptoval lépe, než třeba Alex Polita. Podle mě další černý kůň závodu.

Supersport
Už jsem skoro chtěl psát, že to letos bude bída, ale vypadá to o dost lépe. Sice neuvidíme kdoví jakou zahraniční konkurenci, ale domácí špička se sejde v opravdu výjimečné sestavě. Marek Červený opráší šestkovou Kawu a navíc ho poprvé od léta 2014 uvidíme v přímém souboji s Michalem Dokoupilem. O bednu bude chtít jet určitě i Kamil Holán, byť bude mít k dispozici trochu starší techniku. Dopředu se bude určitě tlačit i Michal Vecko a Richard Sedlák. Ze zahraničních rychlíků se k bedně bude chtít minimálně přiblížit Wolfi Schuster a zopakovat třetí místo se pokusí i Jochen Rotter z Rakouska. Hodně zajímavý bude i start Veroniky Hankocyové, která pojede poprvé Hořice na 600.

Twin
Dvouválce mají i letos hodně plnou startovní listinu. Díky účasti Michala Dokoupila to bude sice one man show, ale za to velká podívaná a vrchol této třídy u nás. Jsem rád, jestli se Indi zase ukáže. O bednu se může prát celá řada jezdců. Z těch zahraničních zejména Joel Smolders, který zajel skvěle i vloni. Vepředu bude určitě i vloni pátý David Hanzalík. Z našich můžeme favorizovat zejména Zbyňka Soukupa a Davida Kuželu. Zvědavý jsem i na výsledek Veroniky Hankocyové nebo bratrů Hulínových, kteří pojedou v Hořicích poprvé. Ale mají za sebou skvělý začátek sezóny.

Supermono
Jednoválce jsou už několik let na ústupu, ale v Hořicích to vypadá přesto na zajímavý závod, na poměry této třídy. Hlavně se těším na souboj domácího Libora Kamenického a loňského vítěze Shauna Andersona. Rychlý by mohl být i Nico Kehrer z Německa.

250 SP
Nejobjemnější třída pojede zase společně se 125 GP, které budou určitě rychlejší. Vítězství nepřijede obhájit Jaroslav Křen. Nebude ale chybět vloni druhý Alexandr Vysloužil.

125 GP
I ostrých GPíček rozhodně nepřibývá. Souboj skupiny Kolář, Podlipný, Savinkov, Gramer, Eder, ale třeba i Adamec, by mohl být velmi zajímavý.

125 SP
Opět početné zastoupení jezdců. Nebudou chybět Sedlové, Lamich, Kolář, Zima, Fikker, Soukup a spousta dalších. Na SPéčka se osobně těším, protože tam může vyhrát opravdu leckdo a poslední roky to bylo vždy drama.

KOMPLETNÍ STARTOVNÍ LISTINY

Milan
comments powered by Disqus
http://www.rstmoto.cz