Články  |  Foto  |  Kalendář 
Imatra – obnovená legenda už tento víkend
Imatra je pojem. Nikde se nejezdilo na podobném okruhu mistrovství světa tak dlouho, jako právě zde ve Finsku. Já na tu historii ale moc nejsem, takže se radši budu věnovat budoucnosti, která se o tomto víkendu začne stávat součástí historie. Po třiceti letech se rychlé motorky vrací na legendární okruh.

Imatra je okruh na východě Finska, necelých 300 kilometrů od Helsinek. Tradice je tam více než bohatá a když přišla šance Imatru obnovit jako podnik IRRC, tak po tom Finové sáhli. A vypadá to, že to nebude úplně běžný závod IRRC. Pořadatel to má skvěle připravené a krom třídenního závodního programu se s programem pojí hudební festival, výstava v muzeu motocyklů a další vychytávky. Prostě očekávání jsou veliká.

Ale k závodům. V Imatře pojedou obě třídy IRRC. Tedy supersporty i superbiky. Ty stejné třídy pojedou i jeden volný závod. K tomu ještě třída ligtweight, což jsou mimo jiné naše twiny, kde budeme mít také zastoupení.

A jaké že to zastoupení bude? Nejdříve to vypadalo bledě, protože cesta do Imatry a zpět je velmi nákladná a řada jezdců váhala s odjezdem. Pořadatel ale slíbil náklady kompenzovat a tak budeme mít v Imatře hojnou českou účast. V nejsilnějších superbicích to bude Petr Bičiště, Pavel Tomeček, Aleš Nechvátal a Kamil Holán. V supersportech pojede Marek Červený a Petr Košťál. Twiny by měl jet Vladimír Šnajdr a velkou radost mám z jezdců týmů Panther racing. Kluci ve složení Honza Markalous a bratři Petr a Martin Hulínové se toho nebojí a na první zahraniční závod vyráží hned 2000 km od rodné hroudy do Finska. Jen víc takových.

A jaký bude program? Nutno uznat, že Finové nikam spěchat nebudou. V pátek se bude od 17:00 do 20:00 trénovat. Ve Finsku je dlouho vidět, takže to není problém. V sobotu jezdce čeká dlouhý den. Od 9:00 do 15:00 se pojedou kvalifikace a V podvečer ještě první závody. Program bude končit kolem sedmé. V neděli se bude dopoledne trénovat a odpoledne od 13:00 do 17:30 opět závodit.

A teď možná ta největší pecka, kterou Imatře může většina pořadatelů na světě závidět. K závodu si do svého mobilu můžete stáhnout vychytanou aplikaci, díky které zjistíte spoustu dalších informací. 
Stáhnete jí díky odkazů v pravém dolním roku této stránky.

Milan
comments powered by Disqus
http://www.rstmoto.cz