Články  |  Foto  |  Kalendář 
IRRC superbike – pořadí po Hořicích
Superbiky v Hořicích byly velká podívaná, ale z hlediska celého šampionátu IRRC se vlastně zase tolik nestalo. Didier Grams to sice trochu zdramatizoval, ale pořadí na prvních místech zůstalo nezměněno. Znatelně si podle očekávání polepšili naši jezdci.

Na úvod jenom znovu opakuji, že jezdci na divokou kartu nebodují, což znamená, že Marek Červený přes své skvělé výkony nebral ani bod a třeba Vincent Lonbois, byť byl dvakrát čtvrtý, bral 32 bodů za dvě třetí místa. Rovných 50 bral Didier Grams, což ho vrátilo do už skoro prohraného boje o titul v IRRC. Pořád na své soupeře celkem dost ztrácí, ale už to není zdaleka tolik a je ještě reálné belgický tandem porazit.

1. Vincent Lonbois (BEL) – 182 bodů
Vincent byl v Hořicích nováček a svou roli zvládl skvěle. Sice poprvé ztratil na své hlavní konkurenty pár bodů, ale s přehledem si udržel první místo a má nakročeno k titulu. Jedoduché to ale nebude. Imatru nezná,  ale jeho soupeři také ne. Hořiší to bude ve Frohburgu. Týmový kolega Le Grele tam vloni byl a patřil mezi nejrychlejší. No a Didier Grams tam je doma. Náskok má Lonbois slušný, ale jisté to zdaleka nemá.

2. Sebastien Le Grelle (BEL) – 153 bodů
Sebastien jel v Hořicích také skvěle. Na Didiera Gramse to ale nestačilo a ztratil na něj 10 bodů. Náskok na něj pořád má a věřím, že si ho jako zkušený závodník udrží. S obhajobou titulu to bude mít letos těžké. Stát se ale ještě může cokoliv.

3. Didier Grams (GER) – 130 bodů
Didi už byl skoro mimo hru, ale Hořice ho do ní zase vrátily. Bral plný počet bodů a před Imatrou může živit naději na další titul v IRRC. Třetí místo už má skoro jisté. Druhý Grelle je nadosah a kdyby zaváhal Lonbois, tak ani titul není nemožný. Didi má výhodu, že poslední podnik se jede téměř u něj na dvorku a to může být rozhodující.

4. Johan Fredriks (NED) – 96 bodů
Johan byl vloni druhý celkově a bude mít hodně těžké to zopakovat. Letos přestoupil z BMW na Kawasaki a tento přestup si chválí. S motorkou se ale pořád sžívá. Hořice se mu celkem povedly ale nutno uznat, že na první trojku letos nemá. Je tradičně silný ve Frohburgu. To mu už ale s největší pravděpodobností nepomůže. Někomu z první trojky by se muselo stát něco vážného, aby se Johan podíval na vyšší pozici, než na čtvrtou. Na druhou stranu na nové motorce a s tím zázemím jaké Johan má, je to skvělý výkon. Protože ti před ním, jedou v týmech se značnou podporou.

5. Jochem Van Den Hoek (NED) – 73 bodů
Další holandský závodník předvedl, že na starší Kawasaki se v Hořicích také dá zajet slušný výsledek. O jedno místo si polepšil a hlavně za sebou udržel v celkovém pořadí Petra Bičištěho a Kamila Holána, kteří Hořice umí a pokud ho nepřeskočili teď, tak už se jim to asi těžko povede. Jochema bude mrzet ten jeden nedojetý závod v Chimay, ale na první trojku by letos asi stejně neměl a Johan Fredriks je pořád celkem daleko.

6. Petr Bičiště (CZE) – 60 bodů
Náš momentálně nejlepší závodník v tomto seriálu měl možnost v Hořicích na soupeře získat. První závod byl ale trochu za jeho možnosti a do druhého po technických problémech s motocyklem nenastoupil. Petr je momentálně šestý, což je skvělé. Na Jochema ale ztratil a posun pořadím vzhůru už bude velmi těžký. Na druhou stranu, jestli se mu povede šesté místo udržet do konce sezóny, tak to bude vzhledem k letošní konkurenci skvělý výsledek.

7. Thomas Wendel (GER) – 54 bodů
Thomas do Hořic nepřijel a tím přišel o možnost se umístit celkově v IRRC adekvátně ke svým možnostem. Jestli vynechá i Imatru, tak bude rád za první desítku.

8. Kamil Holán (CZE) – 50 bodů
Kamil si v Hořicích podle očekávání výrazně bodově polepšil i když se možná čekalo, že si polepší ještě víc. Výrazně poskočil pořadím, je v první desítce a třeba šestý Petr Bičiště je na dosah. Pokud se Kamilovi povede Imatra, tak může klidně zopakovat celkové sedmé místo z loňského roku. Škoda, že nemohl jet druhý závodní víkend v Oss. Teď mohl být úplně jinde.

9. David Datzer (GER) – 40 bodů
David jede první sezónu v IRRC a byť to není nijak špičkový závodník, tak si stabilními výkony zajistil první desítku průběžně. Pokud se v ní udrží, bude na konci sezóny ve Frohburgu určitě hodně spokojený.

10. Aleš Nechvátal (CZE) – 35 bodů
Pro Aldu byly Hořice teprve druhý závod a ty první dva, které nejel mu logicky hodně bodově uškodily. Nicméně už je v první desítce a za Chimay a Hořice získal z našich nejvíce bodů. Rozjetý je tedy parádně a jestli mu to do konce roku vydrží, tak ho možná uvidíme ještě výš.

13. Pavel Tomeček (CZE) – 28 bodů
Tomís získal v Hořicích více bodů, než za celou sezónu. Dvakrát dojel v první desítce a může být spokojený. K TOP 10 se přiblížil i celkově. Na desátého Aldu mu schází jen 7 bodů a protože minimálně dva jezdci, kteří jsou před tímto jihočeským závodníkem, do Imatry nejedou, tak bychom  klidně mohli mít před posledním závodem všechny naše jezdce v třídě superbike v první desítce.

Milan
comments powered by Disqus
http://www.rstmoto.cz