Články  |  Foto  |  Kalendář 
IRRC supersport – pořadí po Hořicích
Letošní Hořice nerozhodly o titulu, ale vývoj sezóny celkem výrazně ovlivnily. Marek Červený potvrdil roli favorita, byť mu to Joey den Besten nedal vůbec zadarmo. Doufejme, že náskok našeho jezdce bude už rozhodující a že se Markovi podaří loňský úspěch obhájit. V Hořicích bodoval poprvé i Petr Košťál.

Další závodní víkend se jede zanedlouho ve Finské Imatře a Marek Červený může teoreticky o titulu rozhodnout už tam. Má už jen jednoho soupeře, který by ale musel Imatru hodně pokazit, aby to měl Marek před posledním závodem ve Frohburgu jisté. Lze tedy očekávat, že do Frohburgu se pojede stejně jako v roce 2014 bojovat o konečné pořadí.

1. Marek Červený (CZE) – 190 bodů
Marek udělal v Hořicích, co mohl. Na Joey den Bestena ale najel jen 10 bodů a dvacetibodový náskok sice vypadá luxusně, ale úplně to tak není. Stále stačí jeden nedojetý závod a je vše jinak. Stát se může cokoliv a teď jedou jezdci na trať, na které nikdo z nich nikdy nejel. Každopádně rozjeté je to dobře a budeme všichni držet palce, aby to vyšlo. Pokud Marek v Imatře uspěje, tak může ve Frohburgu jet „na jistotu“, což on teda stejně neudělá.

2. Joey den Besten (NED) – 170 bodů
Joey v Hořicích vlastně splnil maximum. Na Marka sice ztrácí 20 bodů, ale to je výrazně lepší, než ve stejný moment vloni. Prakticky už může jen čekat na soupeřovo zaváhání, ale Marek je taky jen člověk a stačí jedna malá chyba, nebo technická závada a vše může být jinak. Holandský závodník je prostě pořád ve hře.

3. Pierre Yves Bian (FRA) – 83 bodů
Hořice se mu extrémně povedly a na poprvé tam získal hned 32 bodů. Díky tomu se přesypal přes dva soupeře, kteří do Hořic nepřijeli a má teď velkou šanci být třetí i celkově, protože jeho hlavní konkurent Hoffmann do Imatry nepojede.

4. Laurent Hoffmann (BEL) – 77 bodů
Laurent nepřijel do Hořic a nepojede ani Imatru. Sám říká, že letošní sezónu z finančních důvodů trochu vypouští. Frohburg ale pojede a tam je hodně dobrý. Pokud francouzský soupeř nezíská hodně bodů ve Finsku, tak Laurent pořád šanci na třetí flek celkově má.

5. Thomas Walther (GER) – 68 bodů
Thomas také do Hořic nepřijel, a pokud nezíská alespoň 10 bodů v Imatře, tak to na třetí místo bude mít hodně těžké. Ve Frohburgu ale umí, takže jde spíš o to, jestli do Imatry vůbec pojede, aby tam nějaké ty body získal.

6. Anders Blaha (DEN) – 54 bodů
Dánský závodník si v Hořicích sice v pořadí i bodově dost polepšil, ale mohlo to být mnohem lepší, kdyby dojel druhý závod. Bez bodů z něj to na třetí místo celkově už asi nebude, ale kdo ví, jak to bude po Imatře.

7. Thomas Wendel (GER) – 52 bodů
Thomas Wendel do Hořic překvapivě nepřijel a vyřadil se z bojů o třetí místo celkově. Bude dobrý doma ve Frohburgu, ale jestli nepojede Imatru, tak mu to nebude moc platné.

8. Kevin de Freene (BEL) – 47 bodů
Kevin byl v Hořicích poprvé a hned v úvodu prvního závodu měl těžký pád. Asi se z toho bude dlouho oklepávat a do konce sezóny ho na motorce určitě neuvidíme.

9. Wolfgang Schuster (GER) – 45 bodů
Wolfimu se Hořice opravdu povedly. Získal 32 bodů a poskočil z šestnáctého až na deváté místo. Škoda jen toho slabého začátku sezóny. Teď mohl být úplně jinde, protože třeba na šesté místo, mu moc neschází.

10. Ilja Caljouw (NED) – 41 bodů
Ilja, který je nováčkem šampionátu, to v Hořicích zvládl dobře a o jedno místo celkově si polepšil. Věřím, že bude rychlý v závěrečném Frohburgu a jestli jede i do Imatry, tak se v první desítce asi udrží.

23. Petr Košťál (CZE) – 6 bodů
Petr v Hořicích poprvé letos získal body. Šest bodů se bude v konečném pořadí určitě hodit, ale do první dvacítky to bude chtít do konce roku ještě minimálně dvakrát tolik přidat. Petr by mohl těžit z toho, že do Imatry nepřijede tolik jezdců a body budou více na dosah. Celkem rychlý je i ve Frohburgu, což by mu bodově také mohlo pomoct.

Milan
comments powered by Disqus
http://www.rstmoto.cz