Články  |  Foto  |  Kalendář 
IRRC supersport - průběžné pořadí a favorité pro Hořice
Hořice jsou letos čtvrtým závodem ze šesti podniků IRRC. To je oproti posledním letům změna. Hlavně to znamená, že o titulu se letos nerozhodne v Hořicích, ale nejdřív v Imatře. V tomto článku bych vám rád přiblížil, jak to vypadá s průběžným pořadím v IRRC supersport a kdo by mohl být favoritem pro závod v Hořicích.

Než se pustíme do bodové matematiky, tak připomínám, že jezdci na divokou kartu nebodují. To může třeba znamenat, že i kdyby jezdec vyhrál a jeho konkurent byl až čtvrtý, ale byly mezi nimi dva jezdci na divokou kartu, tak si vítěz bodově na soupeře moc nepomohl. Konkrétně o pět bodů. To se může klidně stát Marku Červenému. Ten po Chimay vede o 10 bodů a v Hořicích titul jako vloni nezíská a bude těžké, zajistit si ho v Imatře, což je pátý závod ze šesti. Podíváme se tedy na přední jezdce šampionátu, na favority a na jezdce na divokou kartu, kteří mohou do předních příček promluvit.

1. Marek Červený (CZE) – 140 bodů
Mára šampionát vede stejně jako vloni. Změna ale je, že letos není o tolik lepší, než Joey den Besten z Holandska. Joey mu letos prostě stíhá, a byť po posledním závodě v Chimay ztrácí, boj o titul rozhodně nevzdá. Mára má teď výhodu v domácí trati, ale dle mého moc bodový náskok nenavýší. Každopádně výhoda to je. Mára je favoritem nedělních závodů a doufejme, že ho za úspěchem požene i dost domácích fanoušků.

2. Joey den Besten (NED) – 130 bodů
Mladý Joey den Besten sice lehce zaostává, ale i on Hořice už umí a upřímně si myslím, že jestli na něj někdo kromě Marka bude v neděli mít, tak je to Kamil Holán, který ale pojede na divokou kartu. Vloni si zajel osobák 2:19,504 a to mluví za vše. Letos pojede Hořice potřetí a v případě Markova zaváhání je určitě připraven toho využít.

3. Laurent Hoffmann (BEL) – 77 bodů
Laurent je veteránem IRRC. Dokázal ho třikrát ve své třídě vyhrát, byť v té době nebyla konkurence, jako je teď. Letos ale na své dva soupeře bodově i jezdecky ztrácí. Vloni měl v Hořicích velké technické potíže, ale věřím, že se mu letos bude dařit. Jezdí velmi stabilně a hlavně to je jezdec, který těžké okruhy prostě umí. Kdyby byl v první pětce, tak bych se tomu nedivil. Podle aktuálních informací do Hořic nedorazí.

4. Thomas Walther (GER) – 68 bodů
Thomas je černým koněm závodu. Je nováčkem seriálu a na všech tratích byl zatím poprvé. Přesto byl kromě jednoho závodu nejhůře pátý. Tuhle skvělou bilanci by klidně mohl v Hořicích prodloužit. Je to zkušený závodník, který má za sebou i IDM a zkušenosti se budou v Hořicích hodit. Podle aktuálních informací do Hořic nedorazí.

5. Pierre Yves Bian (FRA) – 57 bodů
Pierre má letos také velmi stabilní výkony. V Hořicích ale nikdy nebyl a bude pro něj zřejmě těžké prosadit se. Přeci jen s takovou tratí zkušenosti zatím nemá. Třeba nás ale překvapí. Pokud chce pomýšlet na třetí místo celkově, tak asi bude muset.

6. Thomas Wendel (GER) – 52 bodů
To Thomas je zkušený road racer. V roce 2014, když se ještě jmenoval Kreutz, byl nejrychlejším nováčkem na šestistovce v Hořicích. Má ale poslední dobou velmi nestabilní výkony. I tak může klidně zabojovat o bednu. Teď přichází jeho část sezóny a určitě si bude chtít bodově polepšit.

7. Kevin de Freene (BEL) – 47 bodů
Velmi kvalitní belgický závodník, který ovšem letos nemá nejlepší sezónu. Kromě IRRC ale už zkusil road racing na ostrovech a letos stihl i třetí místo v Těrlicku. V Hořicích nikdy nebyl, ale v první desítce ho jistě uvidíme.

8. Anders Blaha (DEN) – 43 bodů
Dánský závodník, který zná Hořice velmi dobře. Na dvoutaktu je vyhrál a ani na šestistovce nejel nikdy špatně. Jezdí velmi stabilně, a i když se pohybuje pořád v druhé polovině první desítky, mohl by se po Hořicích klidně podívat do té první. Hořice sice teď nějakou dobu vynechával, ale umí zajet 2:23 a to by mohlo tentokrát na první pětku stačit.

9. Arnaud Seydoux (CH) – 36 bodů
Nováček seriálu, který na posledním závodě v Chimay překvapil a díky sedmému a pátému místo se podíval do první desítky celkově. V Hořicích nikdy nebyl.

10. Stefan Weuter (GER) – 31 bodů
Stefan jezdí velmi stabilně a i když letos nebyl lepší než devátý, je desátý celkově. Hořice už zná a zrovna dvakrát mu podle časů zatím nesedí.

11. Ilja Caljouw (NED) – 29 bodů
Ilja letos dva závody nedokončil a tím se připravil o možnost bojovat dejme tomu o prvních 5 příček v šampionátu. Jinak to ale není vůbec špatný závodník. Doma v Oss byl pátý a věřím, že i v Hořicích bude rychlý. Na podobné trati ale nikdy nejel, takže si bude muset trochu zvyknout.

16. Wolfgang Schuster (GER) – 13 bodů
Wolfiho u nás ais všichni známe. Závodní na našich tratích pravidelně a umí zajet i velmi pěkné výsledky. V Radvanicích byl letos druhý. V IRRC se mu ale letos nedaří. První 4 závody nedokončil a body bral až v Chimay. Získat ale 13 bodů za jeden závod není k zahození a věřím, že v Hořicích znalost tratě Wolfi využije. V květnu byl pátý a vloni při IRRC dvakrát sedmý. S osobákem 2:22 může opět klidně pomýšlet na první pětku.

24. Petr Košťál (CZE) – 0 bodů
Náš druhý stálý zástupce v této třídě letos zatím nebodoval. V těžké konkurenci by ale body mohl získat právě na domácí trati. V květnu byl třináctý a hádám, že v neděli by byl za podobný výsledek rád.

Wild card – Kamil Holán
Kamil určitě patří k favoritům závodu. Na Marka Červeného to asi stačit nebude, ale o bednu by Kamil bojovat měl. V květnu si na postarší šestistovce o dost posunul osobák a v současnosti patří k nejrychlejším jezdcům hořické historie v této třídě. Jeho hlavní doménou budou ale litrové superbiky.

Wild Card – Richard Sedlák
Jestli ještě někdo dle mého názoru může zasáhnout do první pětky, tak je to právě Richard Sedlák. V květnu zajel pěkné čtvrté místo a vloni při IRRC dojel dvakrát pátý. Obhájit tento výsledek bude letos těžké.

Chybět bude Michal Dokoupil, který u nás letos na šestistovce nejezdí. Je to škoda, ale i tak je to jeden z nejlépe obsazených závodů šestistovek v Hořicích za poslední roky. Lepší už byly snad jen ročníky závodu 300 ZGH 2014, kdy se na první pěti místech seřadili jezdci v pořadí Pearson, Dokoupil, Červený, Holán a Homola, rok 2013, kdy to bylo pořadí Červený, Vostárek, Dokoupil, Holán a Homola, nebo rok 2012 kdy dojeli jezdci v pořadí Pearson, Brož, Holán, Dokoupil a Zrzavý. Letošní závod šestistovek při IRRC s tím ale snese srovnání.

Aktualizace - asi jsem to zakřikl. Nedorazí třetí a čtvrtý jezdec šampionátu. I tak to je pořád velmi slušně obsazený závod.

Milan
comments powered by Disqus
http://www.rstmoto.cz