Články  |  Foto  |  Kalendář 
Ulster GP 2016 je již za dveřmi
Do 8. srpna zbývá jen několikrát pár dní, což znamená, že další ročník tradiční Ulster Grand Prix, alias Velké ceny Severního Irska chcete-li prakticky klepe na dveře. Na co se tedy mohou tento rok fanoušci, podle organizátorů nejrychlejších motocyklových závodů na světě, těšit?

Legendární Dundrod Circuit

O tom, že motocyklové závody v Severním Irsku mají svoje neopakovatelné kouzlo, si naši čtenáři mohli přečíst již dříve. Tak jako loni, resp. tak jako během předchozích padesáti ročníků, bude dějištěm Ulster Grand Prix i letos okruh Dundrod Circuit v hrabství Antrim, zhruba na polovině cesty mezi městečkem Antrim a severoirskou metropolí Belfastem. Silniční okruh dlouhý bezmála sedm a půl míle (tj. cca 12 km) je přitom znám svojí rychlostí, kdy jej nejrychlejší jezdci zvládají navzdory 25 zatáčkám v čase pod tři a půl minuty. Připomeňme, že vůbec nejrychlejším zajetým kolem je přitom rekord z roku 2010, kdy se novozélandská raketa Bruce Anstey na své Suzuki prohnala okruhem v úctyhodném čase 3:18:87, tj. při průměrné rychlosti necelých 134 mil za hodinu (cca 215 km/h)! "Létající kiwi" se tak kromě celé řady jiných úspěchů může pyšnit mj. i titulem "nejrychlejší závodník na nejrychlejší trati všech dob".

Na koho se těšit letos?

Jakkoliv pořadatelé přesnou startovní listinu před diváky zatím tají, je i letos jisté, že se diváci mohou těšit na skutečná esa mezinárodní motocyklové scény. Svojí účast například potvrdil již zmiňovaný šampion a loňský vítěz závodu McKinstry Skip Hire Superbike Race, Novozélanďan Bruce Anstey, který by se měl představit na stroji Honda RC213V-S. Na startovním roštu diváci dále uvidí i dnes již legendárního anglického závodníka Iana Hutchinsona, který minulý rok skončil v Skip Hire Superbike Race právě za Ansteym a v závodě Barron Transport Supersport na třetím místě a letos dle svých slov nepomýšlí na nic jiného než na vítězství. Slibovaná bitva s domácím Michaelem Dunlopem, který si v loňském ročníku připsal "pouze" dvě třetí místa v závodech Lisburn & Castlereagh City Council Superstock race na 6 kol a McKinstry Skip Hire Superbike Race na 7 kol, tak slibuje více než napínavou podívanou. Uvidíme, zda se Dunlopovi na stroji BMW S1000RR podaří využít znalosti domácí tratě, potvrdit svojí dobrou formou podtrhnutou vítězstvím na Isle of Man TT a vypořádat se s více než kvalitní konkurencí.

Další užitečné informace

Pokud se nebudete do Severního Irska vypravovat osobně, v takovém případě je dobré vědět, že informace a live výsledky ze závodu budete moct sledovat mimo jiné i na oficiálních internetových stránkách závodu na adrese ulstergrandprix.net. Pokud byste se naopak rádi Ulster Grand Prix 2016 vychutnali s odstupem času a shlédli záběry, ke kterým se jako běžný divák na trati nedostanete, v tom případě byste si rozhodně neměli nechat ujít dokument, který budou o závodu natáčet studenti NIFTVS (Northern Ireland Film and TV School).

Pro ty, kteří se stále ještě rozhodují, zda do Belfastu vyrazit či nikoliv, tak zbývá jen doplnit, že celotýdenní vstup na závod s možností přístupu do paddocku pro osoby starší 16 let činí 25 britských liber; alternativou je pak jednodenní vstup, který na většinu z tribun činí 10 britských liber.

Milan
comments powered by Disqus
http://www.rstmoto.cz