Články  |  Foto  |  Kalendář 
IRRC míří do belgického Chimay
Tento víkend se koná třetí podnik mezinárodního šampionátu IRRC. Dnes už jediný belgický závod se odjede na starém okruhu v Chimay, což je takové město piva kousek od francouzských hranic. Je to zároveň první podnik, kam naši jezdci vyrazí v plné sestavě.

Chimay je skutečně velmi starý okruh. Závodí se zde od roku 1926, ovšem původně byl okruh mnohem delší. Dnes má necelých pět kilometrů, je plný rychlých zatáček a je lemován typickými svodidly.

Od loňského roku mají jezdci většiny tříd hned tři tréninky a program začíná už v pátek po obědě. Závodit se bude tradičně v neděli.

A na co se diváci můžou v Chimay těšit? Krom místního dobrého piva to bude seriál IRRC, superbiky, supersporty a sidecary v rámci BeNeCup (což je domácí šampionát pro oblast Beneluxu), belgický šampionát twinů a k tomu všemu ještě závod dvoutaktních 125 a 250, se kterými pojedou v jedné skupině klasici. Kořením programu je i tříhodinová endurance superbiků z osmdesátých a začátku devadesátých let.

Pro nás jakož to českou výpravu je důležité, že se konečně a poprvé letos sejdeme v kompletní sestavě. Aleš Nechvátal je už v pořádku a doplní dalších pět našich stálých jezdců šampionátu. Startovat v Chimay měl na twinu i Vladimír Šnajdr, který si tam vloni při své první návštěvě tohoto zvláštního okruhu vyjel hned pódiové umístění. Bohužel svou účast dnes odvolal kvůli pracovním povinnostem.

Vstupné na celý víkend je 25e, počasí má být celkem solidní a okolo Chimay a cestou tam je i spousta zajímavých míst, takže jestli hledáte narychlo nějakou akci a nebojíte se kilometrů, vypravte se za námi do Chimay. Návštěva krajanů v depu naše jezdce vždycky potěší.

Milan
comments powered by Disqus
http://www.rstmoto.cz