Články  |  Shop  |  Foto  |  Kalendář 
Road racing v Kopčanech už tento víkend
V Kopčanech už se nějakou dobu jezdí na delším okruhu přímo v obci a tento závod se počítá do šampionátu pod organizací CAMS. Pod CAMS se jedná teprve o druhý závod a o první závod na přírodním okruhu.

Program je klasicky dvoudenní. V sobotu se trénuje od 9:00 do cca 18:00. V neděli jsou na pořadu dne závody. Začíná se také od 9:00, a protože se závodí na trochu kratším okruhu, tak se jedná i o kratší závody o délce 31,3 Km až 44 Km. Díky tomu ale pořadatel stihne během dne osm závodů. Závodit budou všechny třídy, které na přírodních tratích vídáme. Klasici do 175, 250, 350, 500 a do 750 ccm. V některých třídách se nepřihlásilo ani deset jezdců, takže jsou třídy spojeny. Z novodobých tříd se představí 125 SP, ve které by mělo startovat 26 jezdců, což na tuto třídu není mnoho. Pokud to porovnáme s kvalitně obsazeným závodem v Hořicích, tak budou chybět první čtyři jezdci. Šanci tak mají jiní. Rychlý bude určitě David Řezáč, Lukáš Fikker a další. Pojedou i 250 SP kde by se mohl prosadit domácí Milan Hanzalík, Jaroslav Křen ať už mladší nebo starší, nebo třeba Karel Matuš.

Třída 400 SSP pojede od dubnového Brna poprvé a favoritem by měl být Tomáš Heimrle, Marek Němeček a další. Supermon se přihlásilo velmi málo. Na trati se objeví jen 12 jezdců a z domácí špičky pojede Karel Kalina, Daniel Zörnweg a Christopher Eder. Téměř kompletní je však obsazení třídy 125 GP. Chybět bude jen Patrik Kolář. Savinkov, Podlipný, Eder, Gramer a řada dalších nebude chybět.

U třídy twin už jsme se na plnou startovní listinu zvykli a krom Michala Dokoupila, který v ČR letos moc závodit nebude, se představí řada dobrých jezdců. O bednu by se měl poprat Vladimír Šnajdr, David Kužela, domácí David Hanzalík, Marek Neměček, ale třeba i mladí jezdci Dan Vysloužil a Honza Markalous.

Pokud se nic zvláštního nestane, tak šestistovky budou one man show Marka Červeného. O bednu se může poprat Wolfi Schuster, Richard Sedlák, Olin Hanák, Michal Vecko, Miroslav Sloboda nebo domácí David Hanzalík. Protože byl kolega na facebooku napaden, když uvedl, že je Kopčanský závod hůře obsazen, tak se sluší objektivně poznamenat, že v Kopčanech budou chybět 4 jezdci první desítky v Hořicích, což sice není špatné, ale rozdíl v kvalitě startovního pole tu prostě je. A tím tedy ani nechci říct, že by byl hořický závod nějak extra dobře obsazený.

Královská třída superbike bude obsazena slušně v porovnání právě s třídou šestistovek. Bezesporu hlavní hvězdou podniku bude čerstvý rekordman okruhu v Hořicích – Didier Grams. Favoritem bude i loňský vítěz a týmový kolega Didiera – Petr Bičiště. Na litru by měl startovat i Marek Červený, který umí takřka na všem, takže další kandidát na přední příčky. Zadarmo jim to ale určitě nedá Aleš Nechvátal a o bednu by mohl bojovat i Jiří Vališ, Josef Lukšík, nebo Zbyněk Čech.

Vstupné pro diváky jsou nicotná 3 eura, takže pokud to nemáte daleko a máte chuť na road racingové závody, tak určitě do Kopčan o víkendu vyražte.

Časový harmonogram

Kompletní startovní listiny

Milan
comments powered by Disqus
http://www.rstmoto.cz