Články  |  Shop  |  Foto  |  Kalendář 
Deník z IoM TT 2016 - Pátek 3. června
V pátek byl na programu poslední kvalifikační trénink a byla to tak poslední možnost zajet skvělý čas. Špičkový jezdci toho využili dokonale a hned dva z nich jeli rychleji, než je rekord trati.

Den to byl opravdu parádní. Slunce, teplo a skoro žádný vítr. Prostě ideální podmínky na rychlá kola. Chtěl jsem vyrazit na nějaké zvláštní místo. Sice jsme ho nakonec dá se říct nenašlo, ale Joey´s je taky paráda. Táhnete se tam s foťákem půl hodiny přes močály, ploty a po cestě rozeženete pár ovcí, ale ten výhled a pohled na dráhu stojí za to.

Mezi superbiky naprosto kraloval Michael Dunlop, který zajel pod hranicí rekordu za 17:03 a spolu s druhým Hutchinsonem a třetím McGuinnessem patří k hlavním favoritům dnešního závodu.

Nejrychleji na stocku je Ian Hutchinson a po tom, co se objevilo ve výsledcích 17:02, tak nevěřím, že je mezi superbikem a superstockem nějaký rozdíl.

Supersporty mají ještě do závodu relativně čas, takže se to tolik nehrotilo. Za zmínku ale stojí čas 17:55, který zajel Dean Harrison a je tak první jezdec, který jel pod 18 minut na šestistovce v tomto ročníku.

Kamil Holán zajel dvě kola jak na šestistovce, kde si vylepšil kvalifikační čas na 19:12, tak na litru, kde zůstal těsně za svým maximem. Byl spokojený a na dnešní šestikolový masakr se těší.

Michal Dokoupil také najel další cenná kola a první závod ho čeká na šestistovce v pondělí.

Dnes je tedy na programu první závodu superbiků, sidecar a večer k tomu všemu tréninky. Superbiky se s českou účastí v podobě Kamila Holána jedou v 12:00 českého času a je to závod na hrozně dlouhých 6 kol, což je přes 360km. Sledujte to na live timingu a zítra se zase ozvu. :)

11:00 RST Superbike TT Race (6 Laps)
14:00 Sure Sidecar TT Race 1 (3 Laps)

Trénink
16:35 Superstock / Supersport / Lightweight (2 Laps)
17:15 TT Zero (1 Lap)

Pořadí se poskládalo na start podle startovních čísel do číslovky 20 a následně podle kvalifikace. Začne tradičně John McGuinness. Kamil Holán vyjede 6 minut a 10 vteřin po něm. Dobré je, že startuje mezi zkušenými jezdci.

Milan
comments powered by Disqus
http://www.rstmoto.cz