Články  |  Shop  |  Foto  |  Kalendář 
Deník z IoM TT 2016 – Neděle 29. května
Nejdřív jsem si říkal, že z volného dne nemá cenu nic psát, protože co se týče motorek se zase tak moc neděje. Ale v krátkosti bych rád popsal, že tohle není zdaleka jen ostrov pro motorkáře.

Ráno, teda asi spíš dopoledne, když ještě celý tým pospával se přímo před naším obydlím jeli závody na horských kolech, které evidentně nemají s TT nic společného. Nicméně se mě hned pořadatel ptal, jak Kamil včera dojel. Pravděpodobně ho nikdy neviděl, ale čas i příčku pochválil a zase někam zmizel. Tady TT zajímá evidentně hodně široký okruh lidí.

S Kamilem a jeho mechanikem Alzem jsme za odpoledne procestovali většinu ostrova a musím říct, že tady není problém trávit dovolenou i mimo závody. Nudit se nebudete. Těch opravdu luxusních míst tu je celá řada a to jsem určitě neviděl všechny. Od útesů, stylových přístavů, hradů, nádherných hor až po fakt šílenou tramvaj, která má jediný cíl a to vyvézt vás na nejvyšší horu ostrova.

Dnes (v pondělí) nás čekají další tréninky. Pojedou všechny třídy kromě twinů a zase to můžete sledovat na livetimingu a ideální je si pustit i Manx radio TT. Kamil by měl jet hlavně litra. Indi pojede logicky šestku. Po motorkách pojedou ještě sidecary. Doufám, že se dostanu na Ballaugh bridge, abych vyfotil ten největší skok. Je to asi už ohraný, ale zase člověk tu je třeba naposledy, tak by mě mrzelo si to nevyfotit.

Hodně se tu řeší start Hondy RCV, kterou pojede Bruce Anstey. Přeci jen to není úplně standardní superbike a byť jsem jeho fanoušek, tak mi to taky nepřijde úplně fér. 

Milan
comments powered by Disqus
http://www.rstmoto.cz