Články  |  Shop  |  Foto  |  Kalendář 
Deník z IoM TT 2016 – Sobota 28. května
V sobotu až zázračně pokračovalo dobré počasí. Trochu fouká, tak to prý pořád nic není. Děsí mě to, že tu prý je dost teplo. No nevim. Je nějakých osmnáct, tak snad jsem nic nepodcenil. S Kamilem a Hagou jsem v autě projel své první kolo po okruhu a neni mi dop...le jasný, jak si tohle může někdo pamatovat. Je to neskutečně dlouhý. Nádherný jsou samozřejmě hory. Počasí v nich už méně. Jestli bude hezky, tak se tam s foťákem vypravím, ale mám se dost rád a nehodlám tam mrznout celý den.

Zajímavé je, že pořadatel uzavře horský úsek jen pro jeden směr a běžný smrtelník se tak po horské silnici může prohánět o hodně bezpečněji a také rychleji. Jakou rychlostí tady jezdí turisté na silničních motorkách mimo závody mě docela překvapilo. A to jak tomu policie jen tak mlčky přihlíží ještě víc :). Potkáte tu samozřejmě i spoustu supersportovních aut a je to asi jedno z mála míst na zemi, kde řidič Lamborghini není ten nejvíc cool týpek.

Trávili jsme zhruba hodinku v depu a zatím tam vládla naprostá pohoda. McGuinness bavil ženský, Cummins tam rozjížděl kávovar a tak všeobecně pohoda. Překvapila mě kvalita asfaltu všeobecně na trati. Nejenom, že se dost mění, ale od nových úseků to jde až po ty poměrně rozbité, kde to není pohodlné ani v osobáku, když jedete 70. Nechápu, jak tam může někdo tak letět. No letět. To jsem měl teprve vidět večer.

Přišel na řadu totiž první trénink. Zatím "jen" twiny a šestky pohromadě. Teda nejdřív dostali své první kolo nováčci všech tříd. Pak se začalo naplno trénovat. Rozdíly mezi předními jezdci a nováčky jsou obří. To, že bude Hutchy, Michal Dunlop a Dean Harrison hodně vpředu, bylo jasné už v té zatáčce, kde jsem stál s foťákem. Focení je tu samo o sobě zvláštní. Hodně věcí je jinak a přizpůsobit se není úplně jednoduché. Každopádně to byla zatím skvělá zkušenost a k tomu všemu zajeli naši jezdci dobré časy. Hlavně Kamil na šestce příjemně překvapil.

Kamil odjel na 600 hned 4 kola, což je samo o sobě paráda. Čas 19:08 je taky super a čtrnácté místo z tréninku je prostě neskutečný.Na druhou stranu to nemá moc vypovídající hodnotu, protože se někteří jezdci zaměřili na trénování na twinu, dolaďují se motorky atd.. Michal Dokoupil jel obě motorky. Na 600 zajel dvě kola a výsledný čas ho řadí na konec třetí desítky. Indi jel ale daleko za své možnosti. Na twinu to ale bylo hodně dobré a vyjel si v tréninku šesté místo, ale stejně jako u Kamila to zatím není moc relevantní.

Zítra je den volna a v pondělí se znovu trénuje.

Milan
comments powered by Disqus
http://www.rstmoto.cz