Články  |  Shop  |  Foto  |  Kalendář 
300 Zatáček Gustava Havla už tento víkend
Už o tomto víkendu se pojede jeden z největších road racingových podniků u nás a tak tu máme souhrn toho, co nás v Hořicích čeká.

Program
Jezdci najíždí do depa pravidelně už od středy a v pátek večer je tam jistě najdete všechny.

V sobotu to celé začne kvalifikačními tréninky. Vše by mělo začít ráno v 8:30 a v pořadí tříd 125 SP, supersport, 125 GP + 250 CRR, superbike a nakonec supermono by měli tréninky pokračovat do 12:45. Odpoledne pak ve stejné pořadí vše ještě jednou. Časového harmonogramu se moc nedržte, spíš dorazte hned ráno, ať máte čas se přesunout na ta nejlepší místa.

V neděli program začíná celkem nepochopitelně až v 10:00 a ve stejném pořadí jak se trénovalo se bude závodit. Nejvíce kol, tedy jedenáct jedou třídy supersport (start cca v 11:00) a superbike (start cca 14:20). Program se v Hořicích skoro vždy protahuje, tak si na všechno udělejte rezervu. Celkem uvidíte za neděli 6 závodů.

Vstupné
Je to trochu kombinatorika pro pokročilé, ale úplně nejlepší je si koupit vstupenku za 450 Kč, se kterou můžete celý víkend všude, tedy jak na trať na všechny dny, tak na do depa. Ratolesti to mají za 40 Kč v sobotu a za 50 Kč v neděli, takže lidovka.

Jezdecké obsazení
Jak už jsem psal v posledním článku o Hořicích – už to bylo i lepší, ale osobně doporučuji být na závody litrů, protože tam konkurence prostě je. Hořice sice už zažili lépe obsazené závody, ale pořád tento víkend bude patřit k tomu nejlepšímu, co u nás můžete vidět. Určitě bych si nenechal ujít Marka Červeného na šestistovce, Michala Dokoupila na twinu, protože jeho letos v ČR závodit jinak neuvidíte a zajímavý bývá i závod 125 GP. Očekávám i velmi těsný souboj o bednu za Michalem Dokoupilem v twinech.

Nebude chybět ani rekordman Kamil Holán, který stanovil v srpnu nový traťový rekord 2:16,739.

Kdybyste si k tomu všemu chtěli pořídit nějakou památku, tak doporučujeme stánek AMK v depu, kde budou trika a další upomínkové předměty přímo k tomuto závodu a ještě k tomu plno našich triček, které jsou jinak v eshopu.

Počasí má vyjít takřka ideálně, tak se přijeďte podívat na road racing do Hořic.

Milan
comments powered by Disqus
http://www.rstmoto.cz