Články  |  Shop  |  Foto  |  Kalendář 
Nováčci IRRC 2016 superbike a jejich šance na úspěch
IRRC poslední roky vždy pozitivně ovlivnil příchod nováčků. Vloni dokonce nově příchozí jezdec šampionát vyhrál. Letos se k tomu asi neschyluje ale i tak příchod některých jezdců zkvalitní konkurenci na závodní dráze. Na druhou stranu pár jezdců odešlo, na což se také podíváme.

#7 GRE Takos Vassilios
Řecko
Tým: Ka Bo Racing Team
Technika: Yamaha

Další Řek v šampionátu je zajímavé zpestření, ale od Takose nelze očekávat nějaký pravidelný boj o bodované příčky.

#27 Galens Steven
Belgie
Tým: RED FALCONS ROAD RACE TEAM BELGIUM
Technika: Kawasaki

Steven jel už IRRC v roce 2014 na šestistovce. Nebyl to, kdo ví jaký úspěch, ale třeba mu nový velký tým pomůže k lepším výsledkům.

#28 Kjuus Erik
Norsko
Tým: Kjuus Racing
Technika: Aprilia

Poprvé pojede IRRC Nor a vůbec nevím, co od něj čekat. Pro mě naprosto neznámé jméno.

#33 Mitterbauer Markus BMW
Rakousko
Tým:
Technika: BMW

Markus vloni zkusil Frohburg a nedopadl vůbec špatně. Jel o trochu lépe, než česká dvojice Lukšík, Tomeček. Uvidíme, jak mu to půjde na těch více technických okruzích, ale rychlost mu zdá se nechybí.

#46 Schalken Peter
Tým:
Technika: Yamaha

Peter je přední holandský jezdec na superbiku, což dokázal vloni jak v Hengelu tak v Oss. Oba závody dokázal zajet na bedně. Je to určitě černý kůň tohoto ročníku.

#55 Datzer David
Německo
Tým: Sportbike-Custom by Tuka Racing
Technika: BMW

David už má celkem nakrouženo na dromu a vloni vyzkoušel 300ZGH a závod ve Frohburgu. V Hořicích to nebylo vůbec špatné a už po kvalifikaci a první pár kolech z toho bylo desáté místo. V závodě byl dokonce osmý. Ve Frohburgu pak třináctý.

#71 Berghammer Thomas
Rakousko
Tým:
Technika: Suzuki

Jezdec šampionátu Alpe Adria, který rychlost z motodromu rozhodně bude mít. Uvidíme, jak se mu bude dařit na road racingových tratích, ale protože s IRRC pojede opět i Alpe Adrii, rozježděný bude určitě dost.

#81 Wiesinger Christian
Rakousko
Tým: PSV-Wels
Technika: BMW

Z road racingu moc zkušeností tento jezdec asi nemá, ale vloni si vyzkoušel třeba slavný rakouských závod do vrchu Landshag.

#119 Polet Jean Pierre
Belgie
Tým: JPM Team
Technika: BMW

Vloni si tento Belgičan vyzkoušel Chimay a Hořice, ale ani na jednom okruhu se nepřiblížil bodované patnáctce.

#171 Somson Herve
Francie
Tým:
Technika: Kawasaki

Francouzský zkušený jezdec, který už jezdil kde co, ale nějaké extra výsledky z toho zatím nebyly.  Uvidíme, jak se mu bude dařit v konkurenci, která v této třídě v IRRC je.

#326 Trocherie Ryan
Francie
Tým: Moto Club du Plateau de Rocroi
Technika: Yamaha

Další info hledáme…

#330 Pilloud John
Švýcarsko
Tým: SP Road Race Team
Technika: Kawasaki

John poslední roky jezdí rakouský Landshag a zkusil i Hořice, kde svojí KTM poslal v dachovském esíčku do lesa a myslím, že každý už viděl, jak dopadla. Na podzim si dal ještě Frohburg, kde celkem uspěl.

#401 Jean Luc David
Francie
Tým: Dream Team
Technika: Kawasaki

Další info hledáme…

#406 Maniguet Eddy
Francie
Tým: Team Yapad Frein
Technika: Honda

Další info hledáme…

Je zřejmé, že silnější třída asi neposílí tolik, jako supersporty, o který jsme psali včera. Na druhou stranu v litrech je už teď velmi silná konkurence, kterou podpoří Peter Schalken, který má na to se prát o přední příčky a minimálně další 2 jezdci, kteří mají na to, podívat se do první desítky celkově. Na druhou stranu z první desítky celkového pořadí ze sezóny 2015 na startovce letos nejsou hned tři jezdci. Vloni šestý Matti Seidel, osmý Marc Fissette a devátý Timothy Baken. Jak to bude ve skutečnosti a ne podle papírových předpokladů se dozvíme už zanedlouho v Hengelu.

Milan
comments powered by Disqus
http://www.rstmoto.cz