Články  |  Shop  |  Foto  |  Kalendář 
Nováčci IRRC supersport 2016 a jejich šance na úspěch
IRRC poslední roky vždy pozitivně ovlivnil příchod nováčků. Vloni dokonce nově příchozí jezdec šampionát vyhrál. Letos se k tomu asi neschyluje, ale i tak příchod některých jezdců zkvalitní konkurenci na závodní dráze. Na druhou stranu pár jezdců odešlo, na což se také podíváme.

#5 Voit Hendrik
Německo
Tým: Road Racing Team Voit Suter
Technika: Moto 2

Hendrik je zkušený závodník. V devadesátých letech válel i u nás v Hořicích, kde dokázal několikrát zvítězit. Nováček tedy není. Spíš se do IRRC vrací. Poslední roky hodně experimentuje s technikou a jeho Moto 2, na které už jedou IRRC zkoušel, je důkazem.

#7 Gaube Max
Německo
Tým: MG powered by Freudenberg Racing
Technika: Yamaha

Max ozkoušel road racing vloni v Hořicích a na přírodě bude opravdu nováčkem. Na druhou stranu v Hořicích ukázal, že úplný outsider není a při své první účasti se mohl rovnat s řadou našich jezdců, kteří Hořice jezdí roky.

#14 Caljouw Ilja
Nizozemí
Tým: Caljouw Racing
Technika: Honda

Ilja je holandský závodník, se kterým se naši potkali třeba v Hengelu. Patří k holandské širší špičce v této třídě a bude při stabilních výkonech určitě atakovat první desítku mezi supersporty.

#18 Hirsch Christian
Rakousko
Tým: Team Newcon
Technika: Kawasaki

Christian je velmi zkušený road racer. Vyzkoušel si i závody na ostrově Man a byť asi nebude patřit k horkým favoritům, může využít své zkušenosti ke stabilním výkonům, které mohou v součtu znamenat slušné celkové umístění.

#19 Bannwart Erwan
Švýcarsko
Tým: SBRacing Team
Technika: Honda

Švýcar, který okusil Hořice a Frohburg a zdá se, že mu road racing sedl. Na postarší technice byl v Hořicích devatenáctý a v nabité konkurenci ve Frohburgu už atakoval první desítku. Jezdec, se kterým bysme měli v první desítce IRRC počítat.

#41 Jacops Yannik
Belgie
Tým: Texas SJL Racing
Technika:Yamaha

Info hledáme…

#44 Frotscher Sebastian
Německo
Tým: smf-racingteam.de.to
Technika: Yamaha

Sebastian poslední roky závodil hlavně na motodromech, ale třeba Hořice nevynechával a pravidelně se u nás objevoval. Uvidíme, jak mu to půjde v mezinárodní konkurenci.

#66 Schmidt Daniel
Německo
Tým: Black Racing
Technika: Kawasaki

Daniel vloni na litrovém BMW zkusil Hořice, kde dojel jedenáctý a Frohburg, kde na tom byl v silnější konkurenci podobně. Uvidíme, jak mu to půjde na šestce, ale žádný zelenáč, to také není.

#68 Kalmar Andreas
Rakousko
Tým: Race for Pleasure
Technika: Triumph

Info hledáme, ale jak název týmu napovídá, bude to asi ježdění hlavně pro radost. J
Andreas jel Manx GP v letech 2003 – 2007, takže road racing už nějakou chvilku jezdí.

#77 Walther Thomas
Německo
Tým: smf-racingteam.de.to
Technika: Yamaha

Thomas je velkou posilou šampionátu. Vloni ve Frohburgu jezdil hodně vpředu a nebýt Marka Červeného, několik závodů by i vyhrál. Nehledal bych v něm hned budoucího mistra, ale přední příčky bude určitě atakovat. Zkušenosti z IDM a mnoho naježděných kol na šestistovce se v IRRC určitě zúročí.

#85 Blaha Anders
Dánsko
Tým: Team Blaha MC Racing
Technika: Kawasaki

Anders vlastně není žádný nováček. IRRC už jezdil a vůbec ne špatně. V roce 2014 byl dokonce pátý. Vloni ale vynechal a po připojení Imatry se vrací. Určitě jeden z kandidátů na TOP5.

#94 Hofmann Michael
Nizozemí
Tým: Dutch Road Racing Team by Tovami
Technika: Kawasaki

Michael Hofmann je přední holandský závodník širší špičky třídy supersport ve své zemi, který minimálně první 3 okruhy letošního programu dobře zná. Určitě další rychlý jezdec do první desítky. Michaelovou výhodou bude i účast v týmu otce a syna Fredriksových, kteří mají s okruhy IRRC velké zkušenosti.

#97 Ahonen Sammy
Finsko
Tým: Shop97 Finland
Technika: Yamaha

Mladý finský jezdec, který se do šampionátu bezesporu dostává díky závodu v Imatře.

#157 Liegeois Boris
Francie
Tým: JL Racing Team
Technika: Kawasaki

Boris vloni zkusil Hengelo a Chimay a na obou závodištích bodoval. Nicméně ke špičce IRRC pravděpodobně patřit nebude. Na hranici bodované patnáctky ho ale určitě uvidíme.

Jak je vidět, mezi supersporty se ve startovce objevuje hodně nových a staronových tváří. Minimálně 5 jezdců může hodně pozlobit ty stávající v první desítce. Nemyslím si, že výrazněji zamotají boj o titul, ale i tak to bude velmi zajímavé.

Letos na druhou stranu nepojede třeba Daryl Dorlich, který byl vloni celkově pátý, nebo zkušený Marc Bornhausser, který byl celkově desátý.

Milan
comments powered by Disqus
http://www.rstmoto.cz