Články  |  Shop  |  Foto  |  Kalendář 
Druhý závod IRRC už tento víkend v Oss
O tomto víkendu čeká jezdce IRRC druhý závodní víkend. Vlastně to úplně tak není víkend. V Holandsku mají v pondělí státní svátek a tak se jedou v neděli kvalifikační tréninky a v pondělí závody. Jak už to tak bývá, v Oss se nepojede jen IRRC. Co tedy závodníky a diváky čeká?

Jezdce čeká další úzká trat plná rychlých rovinek a zatáček, které jsou spíš rohy ulic než zatáčkami. V neděli začne program tréninkem klasiků. Po nich na trať přijdou kolem půl 9 supersporty z IRRC včetně Marka Červeného a Petra Košťála. Jezdci mají jen 25 minut, což je na poměry IRRC celkem málo. Znalost trati tak bude výhodou. Po sportech přijdou na řadu hned litry a s nimi Kamil Holán, Aleš Nechvátal, Petr Bičiště, Josef Lukšík a Pavel Tomeček. Po IRRC následují tréninky místního šampionátu v pořadí sidecar, supersport a superbike. Odpoledne to bude de facto stejné jenom s tím rozdílem, že se po IRRC superbike ukážou na trati v rámci krátkého tréninku i padesátky.

Ve 14:15 by už mělo být odtrénováno a na řadu přijde slavná tříhodinovka, ve které jedou převážně motorky z let osmdesátých.

Program bude pokračovat v pondělí. Ráno si odjedou druhý trénink padesátky a pak už se začne závodit. První přijdou na řadu klasici se závodem na 9 kol. IRRC supersport i superbike jedou svůj oddělený závod také na pouhých 9 kol. Je to tedy takový sprint. Kolo v Oss totiž není dlouhé (3,480km) a tak jezdce čeká jen cca 30km. Následovat bude závod sajd, padesátek a místních supersportů a superbiků. Po polední pauze přijdou na řadu znovu veteráni a ve 14:15 by se měli na trati ukázat zase naši v rámci IRRC superport a následně ve 14:50 v rámci IRRC superbike. Poté zopakování dopoledního sledu, tedy sajdy, padesátky, supersporty a superbiky. Prostě plný program, který by měl končit kolem páté odpoledne.

Průběžné pořadí IRRC

Přesný program

Milan
comments powered by Disqus
http://www.rstmoto.cz